KUP BILET!

22.02.2020, 18:00

Zwycięstwo w Gliwicach! Piast - Lechia 1:2

2019-08-31 19:25:00
W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Biało-Zieloni pokonali Piasta Gliwice 2:1. Bramki dla Lechii zdobyli Sławomir Peszko i Zarko Udovicić. Dla piłkarze Lechii Gdańsk to drugie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od ataków Biało-Zielonych. W 6. minucie świetną akcję przeprowadzili piłkarze Lechii. Dobrym dryblingiem w środku pola popisał się Sławomir Peszko i podał do drugiego skrzydłowego Zarko Udovicicia. Serb z pierwszej piłki zagrał do Lukasa Haraslina, jednak napastnik Lechii nie zdążył dobiec do piłki przed bramkarzem Piasta. Chwilę później przed szansą stanął Jorge Felix, ale pewnie interweniował Dusan Kuciak. W 11. minucie ponownie zaatakowała Lechia. Po wyśmienitym kontrataku przed Frantiskiem Plachem stanął Haraslin, jednak golkiper Piasta wybił piłkę po strzale na rzut rożny. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitana Lechii Daniela Łukasika przed szansą zdobycia pierwszej bramki stanął Błażej Augustyn. Obrońca Biało-Zielonych minimalnie chybił. Kolejną groźną akcję przeprowadził Jarosław Kubicki. Pomocnik Lechii poprowadził piłkę przez kilkanaście metrów i uderzył z dystansu. Plach z problemami odbił futbolówkę w pole gry. Po kilku minutach Bartosz Rymaniak miał najlepszą szansę na strzelenie gola. Pomocnik Piasta uderzył na bramkę z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i piłka odbiła się od poprzeczki. Arbiter w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej i odgwizdał przewinienie. Po chwili Gerard Badia silnie strzelił na bramkę Lechii, ale znakomicie interweniował Kuciak. W odpowiedzi z dystansu uderzył Peszko. Po strzale skrzydłowego Biało-Zielonych futbolówka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. Kolejną okazję do pokonania bramkarza miał Udovicić, ale Plach odbił piłkę na rzut rożny.

Na początku drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku boiska. 10 minut po wznowieniu gry przez sędziego Karol Fila podał do Peszki. Pomocnik Lechii zwiódł obrońcę Piasta i strzelił na bramkę. Piłka po rykoszecie zmyliła Placha i wpadła do siatki. Biało-Zieloni objęli prowadzenie w meczu. Po strzelonym golu piłka ponownie wróciła do środkowej strefy boiska. Dopiero w 68. minucie groźnie zaatakowali piłkarze gospodarzy. Dwukrotnie na bramkę strzelał Jorge Felix, ale wyśmienite interwencje zaprezentował Kuciak. Szybki kontratak przeprowadzili Lechiści. Piłkę prowadził Artur Sobiech, który strzelił zza pola karnego, a futbolówka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Udovicicia. Skrzydłowy Lechii pewnym strzałem pokonał Placha i powiększył przewagę bramkową Lechii. Na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry okazję do zdobycia bramki mieli piłkarze gospodarzy. Po strzale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny. W 87. minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego strzelił Felix. W doliczonym czasie gry okazję do podwyższenia wyniku miał Sobiech, jednak piłkę złapał Plach.

7. kolejka PKO Ekstraklasy

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

Bramki: Jorge Felix (87.) (Piast) – Sławomir Peszko (55.), Zarko Udovicić (69.) (Lechia)

Żółte kartki: Piotr Parzyszek (59.), Bartosz Rymaniak (81.), Patryk Tuszyński (88.) (Piast) – Tomasz Makowski (90+2.), Karol Fila (90+5.) (Lechia)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Daniel Łukasik (K), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki – Sławomir Peszko (62. Artur Sobiech), Lukas Haraslin (75. Mario Maloca), Zarko Udovicić (89. Flavio Paixao)

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Tomas Huk, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov, Bartosz Rymaniak – Tom Hateley, Sebastian Milewski (68. Dominik Steczyk), Patryk Sokołowski – Gerard Badia (K) (79. Jakub Holubek), Piotr Parzyszek (73. Patryk Tuszyński), Jorge Felix