12
mar
2022

Bez punktów w Gliwicach

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla Piastunek zdobył Ariel Mosór.

Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Obydwa zespoły miały spory problem z rozgrywaniem piłki. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była murawa na stadionie w Gliwicach. Zarówno gospodarze jak i goście szukali alternatyw w postaci długich podań oraz stałych fragmentów gry. Pierwszą dogodną sytuację lechiści stworzyli w 18. minucie, wówczas Marco Terrazzino próbował swoich sił zza szesnastki, lecz bardzo niecelnie. Dziesięć minut przed przerwą ładnie spod opieki defensorów gospodarzy uwolnił się Sezonienko, a następnie dostrzegł Ceesaya. Uderzenie Szweda zostało jednak zablokowane przez Czerwińskiego. W doliczonym czasie pierwszej części gry znakomitej okazji nie wykorzystał Kamil Wilczek. Napastnik Piasta spudłował z najbliższej odległości.

Druga połowa stała na nieco wyższym poziomie, a oba zespoły chciały otworzyć wynik meczu. W 47. minucie intuicyjną paradą popisał się Dusan Kuciak. Osiem minut później Tomasz Makowski spróbował swoich sił bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła obramowanie bramki Placha. W 68. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Tom Hateley zacentrował idealnie na głowę Ariela Mosóra, a obrońca Piastunek mocnym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Po stracie bramki Tomasz Kaczmarek reagował zmianami, jednak na niewiele się one zdały. W samej końcówce przed znakomitą szansą stanął Łukasz Zwoliński. Napastnik gdańszczan otrzymał znakomite podanie od Flavio Paixao, jednak nie zdołał opanować futbolówki.

Najbliższe spotkanie lechiści rozegrają już za tydzień. Do Gdańska przyjedzie Górnik Łęczna.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Piast: 26. František Plach – 77. Arkadiusz Pyrka, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 2. Ariel Mosór, 14. Jakub Holúbek – 96. Tihomir Kostadinov (76, 28. Michał Kaput), 24. Tom Hateley, 6. Michał Chrapek, 92. Damian Kądzior (90, 11. Rauno Sappinen) – 18. Kamil Wilczek (76, 9. Alberto Toril).

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec (75, 76. Christian Clemens), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča (82, 4. Kristers Tobers), 20. Conrado (82, 2. Rafał Pietrzak) – 22. Joseph Ceesay, 7. Maciej Gajos (75, 28. Flávio Paixão), 36. Tomasz Makowski, 33. Marco Terrazzino, 79. Kacper Sezonienko (65, 72. Filip Koperski) – 9. Łukasz Zwoliński.