14
wrz
2020

Podsumowanie meczów Akademii Lechii Gdańsk

W miniony weekend swoje kolejne ligowe mecze rozegrały drużyny naszej Akademii. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania weekendowych występów.

Lechia II Gdańsk w ramach rozgrywek IV ligi udała się do Karsina, gdzie zmierzyła się z miejscową Gwiazdą. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 72 minucie i niestety była ona dziełem drużyny gospodarzy. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:0 dla Gwiazdy Karsin. Po pięciu rozgranych meczach Biało-Zieloni mają na swoim koncie 3 punkty i zajmują 16. miejsce w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że nasz zespół ma rozegrane dwa mecze mniej od swoich rywali. W następnej kolejce podopieczni Dominika Czajki rozegrają derbowy pojedynek, a ich rywalem będzie lider rozgrywek – Jaguar Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 20 września, o godzinie 15:00 na boisku przy Ul. Polnej 55 w Kolbudach.

Ponownie nie był to udany weekend dla naszych zespołów występujących w Centralnych Ligach Juniorów. Lechia Gdańsk U-15 W sobotę zmierzyła się z liderem rozgrywek, który nie doznał jeszcze ani jednej porażki, Lechem Poznań. Poznaniacy w meczu przeciwko naszej drużynie pokazali, że ich miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku i pewnie wygrali 4:0.

Nasza drużyna znajduje się obecnie na 5. miejscu w tabeli mając na swoim koncie 5 „oczek”.

Drużyna juniorów występująca w CLJ U-17 podjęła na własnym boisku drużynę FASE Szczecin. Niestety, to drużyna ze Szczecina okazała się górą w tym starciu i pokonała Lechię Gdańsk 2:0. W 5 rozegranych meczach podopieczni Marka Zieńczuka zgromadzili na swoim koncie 3 punkty co przekłada się na 7 miejsce w tabeli. Nasza najstarsza drużyna w CLJ, czyli Lechia Gdańsk U-18 w niedzielne popołudnie zmierzyła się z Legią Warszawa. Lechia wyszła na prowadzenie już w 14. minucie spotkania i przez znaczną część meczu była w stanie to prowadzenie utrzymać. Wszystko się zmieniło w ostatnich 10 minutach gry, ponieważ to właśnie wtedy drużyna gości najpierw zdobyła bramkę wyrównującą, a następnie dzięki skutecznie wykonanej „jedenastce” w doliczonym czasie gry wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Nasza drużyna w pięciu rozegranych meczach zdobyła 3 punkty.

Wysokie zwycięstwo odniosła żeńska drużyna Lechii Gdańsk. W ramach 3. Kolejki rozgrywek III ligi kobiet nasz zespół udał się Sianowa, gdzie zmierzył się z lokalna Victorią. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Lechii Gdańsk 7:0. Podopieczne Roberta Bandrowskiego oraz Marcina Kośnika zajmują obecnie 6 miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zmierzą się one z zespołem KA 4 RESPECT Krobia.