20
kwi
2024

Zwycięstwo w Łęcznej!

W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonaliśmy 1:0 Górnika Łęczna po golu Rifeta Kapicia.

W pierwszej połowie Lechiści najbliżej zdobycia bramki byli w 16. minucie. Po świetnym podaniu Khlana do Bobcka, ten drugi pognał z piłką w pole karne i mocnym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale ten zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 30. minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Mena, ale ponownie skutecznie interweniował Gostomski.

W drugiej połowie oba zespoły walczyły o zwycięskiego gola. Ta sztuka udała się Kapiciowi, który w 84. minucie fantastycznym strzałem pokonał Gostomskiego.

Kolejny mecz naszej drużyny już w najbliższą środę. Biało-Zieloni na Polsat Plus Arenie Gdańsk podejmą Polonię Warszawa.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Kapić 84

Lechia: Sarnavskyi – Bugaj, Olsson, Chindris, Kałahur, Mena, Kapić, Neugebauer, D’Arrigo (63. Gueho), Khlan (90. Sezonienko), Bobcek (81. Zjawiński)