19
sie
2021

Konferencja prasowa przed meczem z Lechem Poznań

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej przed spotkaniem 5. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Lechem Poznań. Gośćmi na niej byli trener Piotr Stokowiec oraz Maciej Gajos.

Piotr Stokowiec o sytuacji kadrowej:

Sytuacja zdrowotna jest dynamiczna, Michał Nalepa jest w stu procentach zdrowy, a jego rehabilitacja przebiegła podobnie szybko jak Kristersa Tobersa. Z drobnym urazem zmaga się Joseph Ceesay, z dzisiejszego treningu również lekkim urazem zszedł Marco Terrazzino. Jarek Kubicki miał natomiast problemy z „zębem mądrości” i musiał poddać się zabiegowi. Co do Janka Biegańskiego to czasem obciążenia są za duże. Wszedł później w okres przygotowawczy, ale będzie w dwudziestce meczowej. Janek wciąż się rozwija i bardzo na niego liczymy.

Piotr Stokowiec o meczu w Poznaniu:

Lech to bardzo mocna drużyna. Przed sezonem stawiałem ich obok Legii jako murowany kandydat do walki o mistrzostwo. Świetnie się prezentują, ale my też nie mamy się czego wstydzić. Do Poznania nie jedziemy tylko się bronić. Wiemy jaką siłę ma Lech i jak zniwelować jego mocne strony. Oczy piłkarskiej Polski będą skierowane na Poznań, bo będzie to mecz lidera z wiceliderem. Miejsce Lechii jest w czubie tabeli. Mówiłem przed sezonem, ze potrzeba nam okresu przygotowawczego i sparingów. Jesteśmy dobrze przygotowani, chcemy pokazać atuty z najmocniejszym przeciwnikiem.

Maciej Gajos o powrocie do Poznania:

Pytania o powrót są aktualne chwilę po odejściu, ale po takim czasie wydaje mi się, że nie ma co do tego wracać Spędziłem w Lechu cztery lata, do Poznania wracam na pewno z sentymentem, bo spotykam tam wielu ludzi, z którymi pracowałem w klubie. Co do drużyny to nie ma już jednak czego porównywać, bo minęło zdecydowanie zbyt dużo czasu.

 

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy