#WRACAMY #WEAREBACK

Wygrywamy z Polonią!

W meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi wygraliśmy z Polonią Warszawa po golu Maksyma Khlana.

W pierwszej połowie Lechiści już w 3. minucie rozegrali składną akcję, której zwieńczeniem był strzał z przewrotki Maksyma Khlana. W 11. minucie na strzał ponownie zdecydował się Maksym Khlan i tym razem pewnie pokonał bramkarza Polonii Warszawa. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla Biało-Zielonych.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas udanie, gdyż już w 47. minucie Camilo Mena miał okazję wyprowadzić Lechię na 2:0, ale niestety strzelił nad poprzeczką. W 63′ minucie bardzo blisko podniesienia rezultatu na 2:0 był Dawid Bugaj, lecz w tej sytuacji defensywa klubu z Warszawy wybiła piłkę z pola karnego. Biało-Zieloni wygrali 1:0 po zaciętej walce!

Kolejny mecz naszej drużyny już w najbliższą sobotę. Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Lechia Gdańsk vs. Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Khlan 11′

Lechia: Sarnavskyi – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur, Zhelizko, Neugebauer (70′ Gueho), Mena, Kapić, Khlan, Zjawiński (65′ Sezonienko)