Przegrywamy z Legią

W meczu 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przegraliśmy na Polsat Plus Arenie z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

W 3. minucie spotkania Ryoya Morishita zagrał piłkę do Wojciecha Urbańskiego, który zdecydował się na strzał, lecz na szczęście nasz bramkarz wykazał się dobrą interwencją. Bartosz Kapustka w 18. minucie znalazł się w dogodnej sytuacji do wyprowadzenia Legii na prowadzenie, lecz Szymon Weirauch ponownie uchronił nasz zespół przed stratą gola. Dominik Piła w 28. minucie dograł futbolówkę do Bohdana Viunnyka, a po uderzeniu Ukraińca piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Nasi zawodnicy skonstruowali w 43. minucie fenomenalną sytuację do wyjścia na prowadzenie w spotkaniu. Rifet Kapić zagrał piłkę do Bohdana Viunnyka, ale bramkarz Legii obronił strzał naszego napastnika. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian składzie. W 48. minucie Kacper Sezonienko dośrodkowywał w pole karne w stronę Maksyma Khlana, ale w ostatniej chwili interweniował Paweł Wszołek. Legioniści byli blisko zdobycia gola w 51. minucie, lecz Conrado wybił piłkę tuż przed linią bramkową. Anton Tsarenko w 55. minucie dograł piłkę do Kacpra Sezonienki, ale niestety strzał Polaka został zablokowany przez obrońcę Legii. W 58. minucie Legioniści otworzyli wynik spotkania. Bramkę dla drużyny z Warszawy zdobył Ryoya Morishita. Minutę później boisko opuścił Kacper Sezonienko, a na boisku pojawił się Camilo Mena. Kacper Chodyna podwyższył prowadzenie Legii w 63. minucie spotkania. Anton Tsarenko został zmieniony w 69. minucie przez Sergyiego Buletsę. W 75. minucie na boisku pojawił się Tomasz Wójtowicz, Karl Wendt oraz Tomasz Neugebauer. Boisko opuścili Bohdan Viunnyk, Maksym Khlan oraz Bujar Pllana. Camilo Mena był blisko znalezienia się w dogodnej sytuacji w 78. minucie, lecz został jednak zatrzymany przez defensywę warszawian. W 87. minucie Karl Wendt miał szansę na zdobycie bramki dla naszego zespołu. Niestety złe przyjęcie piłki sprawiło, że akcja nie zakończyła się powodzeniem. Mecz zakończył się przegraną naszej drużyny 0:2.

Kolejny mecz Biało-Zielonych 25 października. Nasz zespół zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Lechia Gdańsk vs. Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Morishita 58', Chodyna 63'

Lechia: Weirauch – Piła, Pllana (Neugebauer 75'), Olsson, Conrado, Kapić, Zhelizko, Tsarenko (Buletsa 69'), Sezonienko (Mena 59'), Khlan (Wendt 75'), Viunnyk (Wójtowicz 75')