Zwycięstwo na początek wiosny!

W 20. kolejce Fortuna 1. Ligi pokonaliśmy Wisłę Płock 3:1 po golach Tomasa Bobceka, Maksyma Khlana i Camilo Meny!

Na pierwszą bramkę w meczu kibice nie musieli długo czekać. Po bardzo ładnej zespołowej akcji w polu karnym do piłki dopadł Bobcek i pokonał bramkarza Wisły. Kwadrans później było już 2:0, a futbolówkę w siatce umieścił aktywny od początku spotkania Khlan.

W drugiej połowie nasza drużyna nadal szukała kolejnych bramek. Ta sztuka udała się w 61. minucie Camilo Menie, który mocnym strzałem nie dał szans Kamińskiemu i było 3:0. W 87. minucie goście odpowiedzieli bramką z rzutu karnego Fabiana Hiszpańskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Biało-Zieloni dopisali tym samym kolejne trzy punkty do ligowego dorobku.

Lechia Gdańsk – Wisła Płock 3:1 (2:0)

Bramki: Bobcek 15, Khlan 30, Mena 61

Lechia: Sarnavskyi – Piła, Chindris, Olsson, Kałahur, Zhelizko, Mena (74. Sezonienko), D`Arrigo (85. Koperski), Neugebauer, Khlan (74. Sypek), Bobcek (77. Zjawiński)