Remisujemy z Chojniczanką Chojnice

W drugim sparingowym spotkaniu przed rozpoczęciem sezonu 2024/25 zremisowaliśmy z Chojniczanką Chojnice.

W pierwszej połowie Lechiści przed pierwszą okazją do zdobycia bramki stanęli już w 2. minucie, lecz podanie Louisa D’Arrigo zostało zablokowane. W 14. minucie dobrą interwencją wykazał się Boghdan Sarnavsky. Lechiści skonstruowali ładną akcję w 15. minucie. Niestety zakończyła się niecelnym strzałem Louisa D’Arrigo. W 25. minucie Camilo Mena zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu. Chojniczanka Chojnice szybko odpowiedziała i już w 27. minucie Valerijs Sabala wyrównał wynik meczu. Do przerwy na tablicy wyników widniało 1:1.

W drugiej połowie, w 50. minucie blisko wyprowadzenia Lechii na prowadzenie był Kacper Sezonienko, lecz niestety jego strzał został zablokowany przez obrońców drużyny z Chojnic. W 68. minucie przepięknym uderzeniem z przewrotki popisał się Maksym Khlan. Niestety, jego strzał minimalnie minął bramkę Chojniczanki. W 88. minucie fenomenalną interwencją wykazał się Szymon Weirauch, który pewnie obronił uderzenie piłkarza Chojniczanki zza pola karnego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejny sparing naszej drużyny już w najbliższą sobotę. Biało-Zieloni zagrają z Legią Warszawa.

Lechia Gdańsk vs. Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)

Bramka: Mena 25', Sabala 27'

Lechia: Sarnavskyi (Weirauch 46') – Gueho, Chindris (Borkowski 46'), Olsson (Koperski 46.), Kałahur (Bajko 46'), Zhelizko (Biegański 46'), D'Arrigo, Neugebauer (46. Kardaś), Piła, Khlan, Mena (Sezonienko 46')