#WRACAMY #WEAREBACK

3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w 2018 roku powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk.

Fundacja Lechii Gdańsk razem z Fundacją Obudź Nadzieję 28 września 2018 roku oficjalnie otworzyły Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Wprawdzie Lechia Gdańsk razem ze Stowarzyszeniem Kibiców „Lwy Północy” współpracowała z kibicami z niepełnosprawnościami o wiele wcześniej, zanim powstał KKN, ale w ten sposób współpraca ta została sformalizowana. Celem tego działania jest pomoc w działaniach kibiców z niepełnosprawnościami oraz wspieranie ich uczestnictwa w meczach piłkarskich. Wato podkreślić, że kibice o określonym stopniu niepełnosprawności mogą liczyć na bezpłatne wejście na stadion na domowe mecze Lechii Gdańsk.

 

– Grupa skupiona wokół Klubu Kibica Niepełnosprawnych liczy obecnie ok. 350 osób i kibicuje przede wszystkim Lechii Gdańsk, ale nie tylko. Dzisiaj niestety nie możemy zaprosić kibiców na stadion, ale jak tylko zostanie podjęta decyzja o otwarciu obiektów sportowych dla kibiców, będziemy gotowi do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami. Nasza współpraca z KKN dotyczy również meczów wyjazdowych. Dzięki dobrej komunikacji i aktywności członków KKN mamy za sobą udane podróże po całej Polsce. Do naszych największych wyjazdów zaliczamy na pewno wsparcie Lechii Gdańsk w czasie finałów Pucharu Polski w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 oraz podczas meczu przeciwko Śląskowi Wrocław w sezonie 2019/2020. Mam nadzieję, że to grono będzie się powiększać i wspólnie będziemy mogli kibicować Biało-Zielonym na trybunach – mówi Adam Świstek, koordynator kibiców niepełnosprawnych Lechii Gdańsk.

 

Infrastruktura stadionu Arena Gdańsk, na którym Lechia Gdańsk rozgrywa mecze domowe, została zaprojektowana w taki sposób, aby kibice z niepełnosprawnościami mogli bez przeszkód cieszyć się piłkarskim widowiskiem.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi