1. Strona główna
  2. Bartłomiej Kłudka odchodzi z Lechii Gdańsk
Bartłomiej Kłudka odchodzi z Lechii Gdańsk

Bartłomiej Kłudka odchodzi z Lechii Gdańsk

Po odejściu Dawida Kurminowskiego i Matuša Vojtko z żalem informujemy, że Bartłomiej Kłudka nie jest już zawodnikiem Biało-Zielonych.

Zgodnie z postanowieniami obowiązującego kontraktu, w przypadku spadku do niższej klasy rozgrywkowej, Lechia miała prawo do jednostronnego rozwiązania umowy z Bartłomiejem Kłudką do dnia 30 czerwca 2026 r.

Podobnie, jak w przypadku Dawida Kurminowskiego Gdański klub – mimo chęci – nie jest w stanie utrzymać Bartłomieja Kłudki w swoim składzie ze względu na wysokość jego wynagrodzenia, które nie odpowiada możliwościom budżetowym klubu występującego w rozgrywkach 1 ligi.

Przypominamy, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) nie będzie w stanie wydać rozstrzygnięcia w sprawie legalności odjęcia pięciu punktów przed 30 czerwca 2026 r. W konsekwencji Lechia została zmuszona do podjęcia tej niezwykle trudnej decyzji bez możliwości oczekiwania na werdykt CAS.

Bartku, dziękujemy Ci za profesjonalizm, zaangażowanie i postawę w minionym sezonie. Życzymy Ci wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów w kolejnym etapie kariery sportowej.

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) poniesie odpowiedzialność za nieodwracalne szkody wyrządzone naszemu Klubowi.

powrót do aktualności