#WRACAMY #WEAREBACK

Akademia Lechii Gdańsk – Rocznik 2010 w drodze na Stadion Narodowy

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii występując pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku awansowała do wojewódzkiego finału rozgrywek o Puchar Tymbarku!

Oficjalna nazwa największego w Europie (!) turnieju piłkarskiego dla dzieci to: „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach mogą wziąć udział właściwie wszyscy uczniowie szkół podstawowych, a corocznie finał turnieju rozgrywany jest na Stadionie Narodowym, jako przedmecz spotkania o finał Pucharu Polski. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a pierwsze futbolowe kroki stawiali w nim m.in. reprezentantka Polski Paulina Dudek oraz reprezentanci: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Finał jest co roku rozgrywany w „majówkę”, ale aby dotrzeć na szczyt trzeba przebrnąć przez gęste sito eliminacji. Pierwszy krok postawiła właśnie drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk, która w Pucharze Tymbarku występuje pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie uczęszczają nasi młodzi zawodnicy. Podopieczni trenera Macieja Kostrzewy wygrali wszystkie mecze i w zimowej aurze zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

Skład Akademii Lechii / Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Meissnera w Gdańsku – Zaspie: Menzel, Abramowicz, Kwias, Riebandt, Burzyński, Maliszewski, Waśniowski, Zmiarowski, Górski, Block.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi