#WRACAMY #WEAREBACK

Akademia Lechii Gdańsk zorganizowała spotkanie z Klubami Partnerskimi

Golden Tulip Gdańsk Residence ugościł w miniony piątek trenerów, dyrektorów, prezesów podczas spotkania Akademii Lechii Gdańsk z Klubami Partnerskimi. Uczestnicy wymieniali się cennym doświadczeniem i planowali międzyklubowe działania.

Strategia budowania Akademii, modele szkolenia i rozwoju zawodnika w piłce dziecięcej i młodzieżowej, model gry jako fundament oraz znaczenie klubów partnerskich. To tylko niektóre tematy, które pojawiały się podczas spotkania Klubów Partnerskich w Gdańsku-Jelitkowie. Wydarzenie podzielono na kilka paneli dyskusyjnych. Inaugurację poprowadził Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk. Jego zdaniem współpraca z lokalnym i regionalnym środowiskiem to obowiązek piłkarskich akademii.

Z ramienia Biało-Zielonych w wydarzeniu wzięli udział także dr Paweł Wolański – dyrektor Akademii Lechii Gdańsk, Grzegorz Grzegorczyk – Koordynator ds. rozwoju i Wojciech Kustoń – Szef Działu Metodologii Szkolenia.

Pojawili się także przedstawiciele wielu klubów piłkarskich – nie tylko z regionu. Oto lista klubów:

  1. Akademia Piłkarska Młode Talenty Toruń
  2. Akademia Młodego Piłkarza Sztum
  3. Akademia Sportu Kolbudy
  4. Akademia Piłkarska Grembocki
  5. Akademia Piłkarska Polonia 2018 Pasłęk
  6. KS Polonia Pasłęk
  7. IKS Jeziorak Iława
  8. APK Jedynak Kartuzy
  9. Miejski Klub Sportowy Mrągowia 
  10. LKS Piast Beczkopol Łasin
  11. UKS Mały Jeziorak Iława
  12. Young Talens FA Dublin

Dlaczego podobne spotkania z Klubami Partnerskimi to podstawa stałej współpracy między piłkarskimi podmiotami. To wtedy rodzą się kolejne pomysły i długofalowe plany na przyszłość. Dzięki temu możliwy jest zrównoważony rozwój młodego zawodnika… Każdego z osobna.

„Jaki istotny jest to dla nas projekt świadczy fakt obecności na tym spotkaniu Prezydenta naszego Klubu Pana Paolo Urfera. Dla mnie jako dyrektora Akademii była to ogromna przyjemność gościć przedstawicieli wszystkich Klubów zainteresowanych współpracą z Lechią. Cieszę się również, że organizacja oraz przebieg spotkania i jego wartość merytoryczna została bardzo dobrze odebrana przez naszych gości. Dołożymy wszelkich starań, aby współpraca z Klubami była na najwyższym możliwym poziomie, a satysfakcja z tej współpracy będzie równa po obu stronach. Przystępujemy teraz do kolejnego etapu działań i realizacji założeń projektu tak, aby w najbliższym czasie rozpocząć już oficjalną współpracę z Klubami.” – powiedział dr Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

 

Po owocnych rozmowach uczestnicy spotkania udali się na Polsat Plus Arenę Gdańsk. Na początku wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum Lechii Gdańsk. Następnie wspólnie obejrzeli mecz 11. kolejki Fortuna 1. Ligi między Lechią Gdańsk a Górnikiem Łęczna.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi