#WRACAMY #WEAREBACK

Akademie Klasy Ekstra 2023 | PODSUMOWANIE WYDARZENIA

Turniej Akademie Klasy Ekstra 2023, który odbył się w poniedziałek (29 maja) na stadionie przy Traugutta 29 za nami! 8 drużyn, dwie kategorie wiekowe, wiele pięknych bramek i atrakcji oraz mnóstwo dobrej zabawy. Zapraszamy do przeczytania podsumowania turnieju.

Tegoroczny turniej Akademie Klasy Ekstra były ósmą edycją tego projektu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

MODEL ROZGRYWEK

Turniej U11

Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy urodzeni w roku 2012, którzy rozgrywali ze sobą mecze w formule turniejowej. Spotkania odbywały się na placu gry o wymiarach 60×40 m z bramkami 5×2 m. Na boisku w jednej drużynie przebywać mogło 7 zawodników (6+1 bramkarz). W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, które rozgrywały swoje mecze według zasady “każdy z każdym”.

Turniej U9 tzw. „Funino”

Ideą rozgrywek „Funino” jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a zawodnicy starają się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek.

Ponadto, uczestnicy mogli między innymi sprawdzić swój refleks za pomocą specjalnego urządzenia „Fitlight”, zagrać 1vs1 na małe brameczki i przetestować swoje umiejętności techniczne w zyskującej coraz większą popularność grze teqball. Co istotne, w turnieju nie obowiązywały tabele. Chłopcy nie rywalizowali również o określone miejsca, dlatego mogli w pełni skupić się na prezentowaniu swojej jakości piłkarskiej i dobrej zabawie z piłką przy nodze.

Akademie Klasy Ekstra to przede wszystkim dużo radości z gry i emocji związanych z otoczką samego wydarzenia. Zawody zostały poprzedzone wspólną rozgrzewką w rytm muzyki, która była dużą dawką energii dla wszystkich uczestników. Rozgrywki odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe. W U11 zawodnicy swoje mecze rozgrywali w systemie 6+1, zaś U10 w systemie 3×3 według założeń metody „Funino”. Rozgrywki przebiegały w świetnej atmosferze bez presji wyników, gdzie zawodnicy mogli cieszyć się z ofensywnej gry. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz Fundacji Ekstraklasy za wzorową organizację – podkreślił trener drużyny U10 Akademii Lechii Gdańsk, Patryk Przybylski.

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal. Dodatkowo starsze roczniki zdobyły dla swojej drużyny okazały puchar.

O opinię na temat turnieju zapytaliśmy również koordynatora rozgrywek z ramienia Akademii Lechii Gdańsk, trenera Pawła Rosińskiego, który na co dzień opiekuje się drużyną U16:

– Wspólnie z Fundacją Ekstraklasy, uznaliśmy że formuła rywalizacji, w której nie będzie końcowej klasyfikacji zespołów, idealnie wpisuje się w idee projektu Akademie Klasy Ekstra. Wzmacnianie pasji oraz radości z gry u młodych zawodników to fundament tego wydarzenia. Dodatkowo postanowiliśmy każdej drużynie przypisać nazwę klubu lub reprezentacji. Uważam, że efekt tych działań był znakomity. Udało się przemycić trochę „podwórkowej piłki'” i to zawodnicy przejęli inicjatywę w każdym meczu. Biła od nich niesamowita energia. Młodym graczom oraz ich trenerom i rodzicom należą się duże brawa.

UCZESTNICY

Lechia Gdańsk

____________________

Gedania Gdańsk

____________________

Jaguar Gdańsk

____________________

U2 Bytów

____________________

AS Piłeczka Pruszcz Gdański

____________________

APK Jedynka Kartuzy

____________________

Escola Futbolu Pruszcz Gdański

____________________

AP Kowale

____________________

Radość dziecka i duma widoczna na twarzach kibicujących rodziców zostanie w pamięci na długo. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i zapewnienie widzom niezapomnianych emocji!

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi