#WRACAMY #WEAREBACK

Antoni Mikułko odchodzi na wypożyczenie, a Bartłomiej Kałduński podpisuje kontrakt!

Dwóch młodych bramkarzy postawiło kolejny krok w swojej piłkarskiej karierze. 17-letni Antoni Mikułko przez 1,5 roku będzie ogrywał się w zespole Wieczystej Kraków. Jego rówieśnik Bartłomiej Kałduński podpisał właśnie swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechią Gdańsk.

Antoni Mikułko w drużynie III-ligowca spędzi najbliższe półtora roku: pół sezonu 2022/2023 oraz całe rozgrywki 2023/2024. Jego wypożyczenie może zostać skrócone po każdej rundzie. Głównym celem wypożyczenia jest regularna gra na seniorskim poziomie jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia.

Zależy nam na tym, aby Antek już teraz zderzył się z tą seniorską piłką. To będzie jego następny krok: piłka seniorska. Z naszej strony będzie tutaj baczna obserwacja tego, jak będzie sobie radził na tym poziomie – powiedział Paweł Primel, trener bramkarzy Lechii Gdańsk. – Pomysł z wypożyczeniem Antka był już przed rundą jesienną, ale kontuzja Dušana Kuciaka zmusiła nas do tego, że musieliśmy poczekać z tą decyzją. Pomimo tego, że jest to trzecia liga, to jest to klub z bardzo doświadczonymi zawodnikami, dlatego już sam trening będzie na wysokim poziomie. […] Dla niego najważniejsze, żeby grał i to jest podstawa.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechią podpisał natomiast inny 17-letni golkiper – Bartłomiej Kałduński. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca grudnia 2025 roku.

Bartłomiej był już wcześniej z nami na treningach i już zdążył poczuć tę atmosferę pracy z pierwszą drużyną. On musi się teraz zderzyć z tym, jak w niej funkcjonować na co dzień i się do tego przystosować. […] Wierzę bardzo w niego, że da radę. Wszystko jest w jego głowie – powiedział o młodym bramkarzu trener Primel.

Obaj zawodnicy występowali w tym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i wciąż czekają na swój oficjalny debiut w barwach seniorskiej drużyny Biało-Zielonych.

#Kałduński2025

#LechiaTwojeMiejsce

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi