Antoni Mikułko w szerokiej kadrze na turniej kwalifikacyjny do ME U19

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Wojciech Kobeszko ogłosił listę zawodników powołanych na turniej I rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy. W kadrze znalazł się bramkarz Lechii Gdańsk, Antoni Mikułko! Turniej zostanie rozegrany w kilku polskich miastach od 11-17 października.

Dla Antoniego Mikułki powołanie do reprezentacji młodzieżowej to nie pierwszyzna. Gdański golkiper ugruntował już swoją pozycję i jest wybierany przez selekcjonerów cyklicznie. Nie inaczej było i tym razem. Między słupkami narodowej bramki stawał m.in. podczas ostatniego meczu ze Szwecją, rozegranego w ramach towarzyskiego turnieju Nordic Tournament w Danii. Antoni Mikułko zachował wtedy czyste konto, a podopieczni Wojciecha Kobeszko pokonali zespół ze Skandynawii 2:0.

„Gra z orłem na piersi to dla mnie powód do ogromnej dumy. Zaszczytem jest móc usłyszeć hymn narodowy stojąc na murawie. Każdy piłkarz o tym marzy. Cieszę się, że grałem w ostatnim meczu ze Szwecją. Zagrałem na zero styłu, a to zawsze dodaje pewności siebie. Mam też pozytywny feedback od trenerów. Mogę obiecać, że teraz znowu dam z siebie 100%” – powiedział Antoni Mikułko.

Gdański golkiper skomentował także przegrany mecz 1. rundy Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Obiektywnie – Mikułko rozegrał solidny mecz i kilka razy wyciągał Lechię z opresji.

„Jestem młodym zawodnikiem i muszę wyciągać dużo lekcji. Muszę pokazywać swoje umiejętności i udowadniać swoją wartość. Z Wisłą zanotowałem parę dobrych interwencji, ale to nie jest najważniejsze. To bramkarski obowiązek. Zawsze można coś zrobić lepiej, ale obiektywnie jestem z siebie zadowolony. – Mówi Antoni Mikułko i dodaje – Taka jest piłka. Pewnie w pewnych momentach mogliśmy wykrzesać z siebie jeszcze więcej i powinniśmy docisnąć, ale powiem szczerze, walczyliśmy do końca. Trzeba pogodzić się z porażką i skupić się na najbliższym meczu. Z Niecieczy trzeba przywieźć 3 punkty.” 

Mecz z Termalicą w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00. Natomiast reprezentacja U19 z Antonim Mikułką w kadrze rozegra swoje mecze w ramach I rundy kwalifikacji do Mistrzostw Starego Kontynentu 11 października z Macedonią Północną (Toruń), 14 października z Kazachstanem (Inowrocław) i 17 października z Niemcami (Bydgoszcz).

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi