13
lip
2021

Bezbramkowy remis z Chojniczanką

W przedostatnim meczu sparingowym przed startem PKO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk zremisowała przy Traugutta z Chojniczanką Chojnice 0:0.

Od początku meczu Biało-Zieloni wyraźnie dominowali na boisku, dzięki czemu już w 5. minucie pojawiła się okazja na zdobycie bramki przez Zwolińskiego, a parę minut później Kubicki był centymetry od  zdobycia pierwszego gola. Podopieczni Piotra Stokowca bardzo długo i dokładnie rozgrywali piłkę, ale w 15. minucie to zawodnicy Chojniczanki byli blisko objęcia prowadzenie. W sytuacji sam na sam z napastnikiem ekipy z Chojnic doskonale jednak poradził sobie Dusan Kuciak i wynik nie uległ zmianie. Po 25. minutach z boiska zeszli Conrado, Tobers, Nalepa, Musolitin, Makowski, Kałuziński, Kubicki, Zwoliński, a zameldowali się na nim Pietrzak, Brylowski, Maloca, Kopacz, Biegański, Koperski, Gajos, Żukowski.  Chociaż Lechia miała wiele dobrych sytuacji, to brakowało jej skuteczności, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Od początku drugich czterdziestu pięciu minut na boisku w miejsce Flavio Paixao zameldował się Marek Niewiadomski. Po wznowieniu gry obraz gry nieco się wyrównał, a tempo spotkania wyraźnie spadło względem pierwszej połowy. Bardzo dobre w ofensywie prezentował się Rafał Pietrzak, który raz po raz obsługiwał kolegów dokładnymi dośrodkowaniami. Najpierw zagrał wprost na głowę Bartosza Kopacza, który uderzył nad poprzeczką, by kilka minut później obsłużyć innego Bartosza – Brylowskiego, ale niestety z takim samym efektem. W samej końcówce spotkania Biało-Zieloni mieli szansę na strzelenie zwycięskiego gola, ale w dobrej sytuacji w polu karnym Chojniczanki pomylił się, bardzo aktywny tego dnia w ofensywie, Kopacz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0 i był to pierwszy remis dla Lechistów w trakcie przygotowań.

Lechia Gdańsk – Chojniczanka Chojnice 0:0 (0:0)

Skład Lechii:

Kuciak – Conrado (25’ Pietrzak), Tobers (25’ Maloca), Nalepa (25’ Brylowski), Musolitin (25’ Kopacz) – Makowski (25’ Biegański)(65’ Sumiński), Kubicki (25’Koperski), Kałuziński (25’ Gajos) – Flavio (65’ Sumiński), Zwoliński (25’ Żukowski), Sezonienko