#WRACAMY #WEAREBACK

Charytatywny, mikołajkowy mecz z gdańską Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu

Zawarta w połowie września umowa o współpracy między Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, a Akademią Lechii Gdańsk zatacza coraz szersze kręgi. Po tym jak nasze zawodniczki podjęły studia na AWFiS (TUTAJ), przyszedł czas na udział naszych trenerów w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Metodycznej (TUTAJ).

Wreszcie 6 grudnia, w Mikołajki doszło do meczu między drużynami AWFiS i Akademii Lechii. O to przecież chodzi w sporcie, rywalizacja jest jego solą. Gospodarzem na swych oliwskich obiektach była AWFiS. To był bardzo zacięty i wyrównany mecz, nikt nie stosował taryfy ulgowej, mimo że część zawodników występowała w mikołajowych czapkach. Nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i sportowa rywalizacja jednak z kronikarskiego obowiązku odnotujmy wygraną Biało-Zielonych w stosunku 5:4. Łupem bramkowym podzielili się: Marek Zieńczuk x 2, Ireneusz Rymarczyk, Dawid Żmijewski, Maciej Kostrzewa.

Nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar za wygraną, w obu drużynach zostali wybrani najlepsi uczestnicy mikołajkowego meczu. Po stronie Akademii Lechii Gdańsk byli to Lidia Zakrzewska i Maciej Kostrzewa. Najważniejsze cele imprezy zostały spełnione – to promocja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz wspólne wsparcie akcji „Szlachetna Paczka”.

Skład drużyny Akademii Lechii Gdańsk: Julia Witczak, Monika Formella, Lidia Zakrzewska, Weronika Szmatuła, Weronika Łobocka, Mateusz Bąk, Patryk Przybylski, Łukasz Rusinek, Ireneusz Rymarczyk, Maciej Duraś, Maciej Kostrzewa, Marek Zieńczuk, Dawid Żmijewski, Paweł Rosiński, Mateusz Gliniecki. Sztab szkoleniowy: Robert Bandrowski, Robert Rybakowski.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi