#WRACAMY #WEAREBACK

Czas na wygraną! [ZAPOWIEDŹ]

W ramach meczu 13. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na własnym boisku Wisłę Płock. Zawody jako arbiter główny poprowadzi Damian Sylwestrzak.

W poniedziałkowy wieczór czeka nas przedostatni mecz Biało-Zielonych w tym roku, który jednocześnie będzie ostatnim domowym starciem w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych w wykonaniu piłkarzy Lechii. W 3 ostatnich ligowych pojedynkach Lechiści zanotowali 3 porażki. Biorąc pod uwagę, że już za kilka dni rozpocznie się zimowa przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy, to mecz z Wisłą będzie bardzo ważny z psychologicznego punktu widzenia. Zdobycie kompletu punktów w rywalizacji z drużyną z Płocka pozwoliłoby Biało-Zielonym na złapanie oddechu, który z pewnością ułatwiłby przygotowania do meczu z Cracovią, który zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę. Ostatni mecz Lechii to wyjazd do Warszawy, niestety zakończony porażką. Bramki dla Legii zdobywali wówczas Tomas Pekhart oraz Rafael Lopes. Do rywalizacji z Wisłą Płock podopieczni Piotra Stokowca przystąpią z 12. miejsca w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 16 wywalczonych punktów. Do pojedynku z Wisłą Płock Lechiści przystąpią osłabieni w porównaniu do ostatniego meczu. Ze względu na absencje kartkowe, Piotr Stokowiec nie będzie mógł w najbliższym meczu skorzystać z trójki podstawowych zawodników – Jarosława Kubickiego, Tomasza Makowskiego oraz Michała Nalepy. Poza składem cały czas znajduje się Żarko Udovicić, który wraca do zdrowia.

 

Wisła Płock, w ostatnim czasie nie znajduje się w optymalnej dyspozycji. Zespół Radosława Sobolewskiego zmuszony był, podobnie jak nasza drużyna, do przymusowej przerwy, która była efektem licznych przypadków pozytywnych wyników testów na obecność wirusa COVID-19. Od powrotu do grania Wisła ma za sobą 5 meczów, jednak aż 4 nich zakończyły się porażką. Jedyny punkt wywalczony w przeciągu ostatnich tygodni to bezbramkowy remis w domowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Ostatni ligowy pojedynek naszych najbliższych rywali to porażka 0:1 z Górnikiem Zabrze. Zespół z Płocka zajmuje obecnie 14. miejsce, które jest efektem 10 zdobytych punktów.

 

Przedmeczowe wypowiedzi trenerów Lechii oraz Wisły – Piotra Stokowca oraz Radosława Sobolewskiego.

 

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk:

 

– Nie ma co ukrywać, że potrzebujemy teraz wygranej i 3 punkty są priorytetem. To nie oznacza, że rezygnujemy z naszej gry, z naszych wartości. Chcemy grać odważnie, ofensywnie, ale w tym meczu priorytetem są 3 punkty. W tym spotkaniu kluczowa będzie skuteczność, bo Wisła Płock przyjedzie z podobnym nastawieniem.

 

Radosław Sobolewski, trener Wisły Płock:

 

– Zarówno my, jak i Lechia Gdańsk ostatnich spotkań nie możemy zaliczyć do udanych. My mamy swoje problemy, oni również. To będzie bardzo ciężki pojedynek dla obu ekip, o przełamanie. Bardzo żałujemy, że w ostatnich meczach nie udało się nam zapunktować, mimo, że byliśmy bardzo blisko, a każda drużyna, która ostatnio grała w Płocku podkreślała, że mecze z Wisłą należą do wyjątkowo ciężkich. Bardzo liczę na chłopaków, bo wszyscy w szatni zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy bodźca, jak chociażby strzelonej bramki, która być może pozwoli nam odmienić naszą sytuację.

,

Mecz z Wisłą Płock zostanie rozegrany w poniedziałek, 14 grudnia, o godzinie 18:00 na Stadionie w Gdańsku. Transmisję z tego spotkania będzie dostępna w CANAL +.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi