#WRACAMY #WEAREBACK

Czas podsumowań za sezon 2021/2022 – Bramkarze

Ostatnią i najmniej liczną grupę w zespole Tomasza Kaczmarka stanowią bramkarze. Na zakończenie podsumowań sezonu 2021/22 to właśnie ich wzięliśmy pod lupę.

Dusan Kuciak – To zdecydowanie czołowa postać w drużynie Lechii. W ubiegłorocznych rozgrywkach bramkarz Biało-Zielonych wystąpił w 26 meczach, notując przy tym 9 czystych kont. Warto dodać, że po przyjściu Tomasza Kaczmarka Dusan bardzo poprawił grę nogami, co pomaga w rozprowadzaniu akcji od bramki Biało-Zielonych. Wynik Lechii na koniec sezonu to także wielka zasługa naszego bramkarza.

Michał Buchalik – „Buchal” do Gdańska wrócił po ośmiu latach przerwy. Były bramkarz m.in. Wisły Kraków solidnie pracował z Pawłem Primelem i resztą bramkarzy. Michał dostał swoją szansę w ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Rakowowi Częstochowa. O zaangażowaniu i postępie Buchalika mówił nawet sam szkoleniowiec Biało-Zielonych, Tomasz Kaczmarek. Jego umowa została przedłużona – piłkarz zostaje w klubie do końca przyszłego sezonu.

Antoni Mikułko – Na debiut w oficjalnym meczu Lechii bramkarz musi jednak jeszcze poczekać. Swoje umiejętności Mikułko pokazywał w towarzyskich meczach m.in. z Lechem Poznań i Szachtarem Donieck. Ponadto dobra dyspozycja pozwoliła Antoniemu na wyjazd na Mistrzostwa Europy U17, gdzie strzegł bramki Biało-Czerwonych. Urodzony w 2005 roku bramkarz ma duży talent i jesteśmy przekonani, że niejednokrotnie pozytywnie nas zaskoczy.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi