#WRACAMY #WEAREBACK

Czas podsumowań za sezon 2021/2022 – Obrońcy

Rozgrywki Ekstraklasy 2021/2022 za nami. Poznaliśmy już terminarz nowego sezonu oraz rywala lechistów w pierwszej kolejce. W biało-zielonym cyklu podsumowań chcemy poruszyć kwestie wszystkich formacji, rozkładając każdą na czynniki pierwsze. Przyszedł czas na obrońców! 

Michał Nalepa – W linii obrony jest niczym skała. Michał od wielu lat trzyma najwyższy poziom w rozgrywkach Ekstraklasy. W poprzednim sezonie rozegrał 27 spotkań i zdobył jedną bramkę. Niezależnie od ustawienia (3-5-2, 4-4-2) gra bardzo pewnie. Przy stałych fragmentach gry zawsze stwarza zagrożenie pod bramką rywala i  napastnicy niejednokrotnie podkreślali, że Nalepa to jeden z groźniejszych rywali do pojedynków jeden na jeden.

Mario Maloca – Kariera Generała zaczęła się lata temu. Obecnie tworzy zgrany duet z Michałem Nalepą. Chorwat w sezonie 2021/2022 brał udział w 30 meczach. Na konferencji prasowej przed starciem z Wartą Poznań Mario w żartach stwierdził, że jest stoperem do pojedynkowania się z tymi silniejszymi rywalami, zaś Michał Nalepa ściga się z napastnikami – sprinterami. Maloca w tym roku podpisał nowy kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Rafał Pietrzak – Rafał do Gdańska trafił w lutym 2020 roku. Obecny sezon był dla “Pietrza” udany. Lewy obrońca Biało-Zielonych rozegrał 28 spotkań, dorzucając asystę. Dobrze ułożona lewa noga naszego piłkarza jest znana w całej lidze. Ma świetny kontakt z kolegami w szatni i dba o dobrą atmosferę, co również jest jego atutem. Zgrany zespół jest zawsze silniejszy.

David Stec – Nad morze trafił podczas zimowego okienka transferowego. Niestety po meczu ze Śląskiem Wrocław David nabawił się urazu. Rozegrał 5 meczów w rundzie, lecz wszystkie na wysokim poziomie. Stec w przeszłości grał dla Pogoni Szczecin. Tomasz Kaczmarek, który do Gdańska trafił również z tej drużyny, chciał ponownie współpracować z prawym obrońcą. Liczymy na to, że w najbliższym sezonie kontuzje będą omijały Davida szerokim łukiem i będzie mógł udowodnić swój potencjał.

Kristers Tobers – Dla reprezentanta Łotwy był to drugi sezon w Lechii Gdańsk. W minionym odnotował 11 występów na przyzwoitym poziomie. W przypadku urazów bądź pauzy za żółte kartki, Tobi zastępował piłkarzy z pierwszego składu, a gdy była taka potrzeba, dawał impuls w końcówkach meczów. Kristers jest bardzo wysokim i dobrze grającym głową zawodnikiem, chociaż swoimi podaniami między liniami lubi także zaskoczyć zespół przeciwnika.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi