#WRACAMY #WEAREBACK

David Stec jednym z ambasadorów 6. edycji Drużyny Energii | NEWS

28 marca 2023 roku na 34. piętrze Oliwa Star w budynku Oliwia Business Center w Gdańsku odbyło się wielkie otwarcie projektu Drużyna Energii (DruzynaEnergii.pl). Jest to ogólnopolska akcja skierowana do uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej, angażująca również nauczycieli W-F, dyrektorów szkół i rodziców. Inicjatorem akcji jest Energa z Grupy ORLEN. 

Ambasadorem akcji z ramienia naszego klubu został David Stec. Nasz piłkarz dołączył do Drużyny ziemi, której kapitanem mianowano z kolei wielokrotnego reprezentanta Polski w zyskującym zasłużoną popularność AMP Futbolu, Przemysława Świercza. Akcja ma zasięg ogólnopolski i ma na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. W Drużynie Energii liczy się powszechny udział wszystkich uczniów, a nie indywidualny wynik sportowy. Co roku spośród kilkuset placówek edukacyjnych z całej Polski Energa wyłania 100, do których trafiają zestawy sprzętu sportowego (stroje dla uczniów, dresy dla nauczycieli, piłki itp.).

Kulminacją programu będą wizyty ambasadorów w czterech szkołach najbardziej aktywnych w etapie sportowym. Podczas spotkań znani sportowcy przeprowadzą niecodzienną lekcję wf-u w stylu Ninja Warrior. Ostatnim etapem będzie Wielki Finał w Gdańsku, podczas którego na żywo spotkają się reprezentanci zwycięskich placówek, by zawalczyć o Puchar Drużyny Energii.

W dotychczasowych 5. edycjach akcji, udało się zaangażować już kilkadziesiąt tysięcy uczniów z kilkuset szkół z całej Polski.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi