23
sie
2020

Do Gdańska z kompletem punktów [RELACJA]

W meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Lechia Gdańsk pokonała Wartę Poznań 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Łukasz Zwoliński.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 5 minucie, kiedy to Robert Janicki przejął piłkę na wysokości pola karnego Lechii, oddał strzał z dystansu, ale na nasze szczęście piłka minęła dalszy słupek bramki. W 13 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał w tym meczu. Mariusz Rybicki zdecydował się na uderzenie z okolicy 16 metra, jednak Dusan Kuciak bez większych problemów poradził sobie z tą próbą. 10 minut później Rybicki spróbował raz jeszcze, tym razem oddał silne uderzenie w środek bramki Lechii, ale raz jeszcze górą był Kuciak, który zdołał wypiąstkować piłkę. W 33 minucie byliśmy świadkami pierwszego strzału naszego zespołu. Po sprawnie wyprowadzonej kontrze strzał oddał Flavio Paixao, ostatecznie jednak piłka wyleciała na rzut rożny. Kilka akcji później nasz zespół został uratowany przez słupek. Piłka odbiła się od obramowania bramki Biało-Zielonych po tym jak groźny strzał z okolicy 6 metra oddał Robert Janicki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 56 minucie ponownie interweniować musiał Dusan Kuciak. Tym razem swojego szczęścia próbował Jakub Kiełb, który chciał zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z bardzo ostrego kąta, ale dzięki dobremu ustawieniu Kuciaka piłka nie wpadła do siatki Lechii. W 60 minucie dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Rafał Pietrzak, po którym w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Zwoliński, jednak ostatecznie nasz napastnik znajdował się na pozycji spalonej. Zagrożenie ze stałego fragmentu gry nie było przypadkiem, bo kolejny rzut wolny dał nam prowadzenie. Z niemal identycznego miejsca raz jeszcze dośrodkował Pietrzak, piłka spadła pod nogi Nalepy, który wyłożył ją Łukaszowi Zwolińskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Warty. W 79 minucie składną kontrę przeprowadzili gospodarze. Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Rybicki, który zszedł z nią do środka i będąc w naszym polu karnym oddał mocno niecelny strzał. Końcowe kilkanaście minut tego meczu graliśmy z przewagą jednego zawodnika, ponieważ Michał Jakóbowski obejrzał swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.  W końcówce spotkania Warta dążyła do wyrównania, kilka razy „zagotowało” się w polu karnym podopiecznych Piotra Stokowca, ale wynik nie uległ już zmianie i to Biało-Zieloni mogą się cieszyć ze zwycięstwa na otwarcie sezonu!

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 0:1 (0-0)

Bramki: Łukasz Zwoliński 65′

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak – 11. Jaroslav Mihalík (’59 Omran Haydary), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (’90 Žarko Udovičić), 28. Flávio Paixão (’59 Jakub Kałuziński) – 9. Łukasz Zwoliński.