#WRACAMY #WEAREBACK

Dominik Piła: „Chcę coś dać drużynie w tym sezonie, dołożyć swoją cegiełkę…”

Był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W swoich składach widziało go wiele klubów, jednak on zdecydował się dołączyć do Lechii Gdańsk. Dominik Piła rozpoczął już przygotowania do sezonu 2022/2023 pod okiem trenera Tomasza Kaczmarka na obozie w Cetniewie. Poznajcie bliżej nowego piłkarza drużyny oglądając nasz materiał filmowy.

Dominik Piła pochodzi ze Świdnicy na Dolnym Śląsku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gryfie Świdnica, by następnie przez Polonię-Spartę Świdnica trafić do Chrobrego Głogów. Na zapleczu Ekstraklasy debiutował w lipcu 2019 roku. W poprzednich rozgrywkach był wiodącą postacią swojej drużyny, co potwierdził 35 spotkaniami, w których zdobył łącznie 5 bramek i dołożył do tego 9 ostatnich podań. Piła był również w ścisłej czołówce najlepszych dryblerów I ligi. Zawodnik może występować na boisku na wszystkich ofensywnych pozycjach, ale jak sam przyznaje, najlepiej czuje się na lewym skrzydle, gdzie spędził najwięcej minut.

Z Biało-Zielonymi podpisał umowę do 2025 roku. Utalentowanym zawodnikiem było zainteresowanych kilka klubów Ekstraklasy, jednak zdecydował się przyjąć ofertę Lechii. Jak podkreślał Dominik: – Lechia jest najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Duże wrażenie zrobiła na mnie organizacja klubu, ludzie, których poznałem, ale też ogromna determinacja Lechii, abym trafił właśnie do Gdańska…

Zapraszamy do posłuchania nowego piłkarza Lechii – Dominika Piły.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi