#WRACAMY #WEAREBACK

Drużyna rezerw nie zagra w przyszłym sezonie

Klub Sportowy Lechia Gdańsk S.A. podjął decyzję o nieprzystąpieniu do rozgrywek w kolejnym sezonie tj. 2022/23 drużyny rezerw. Decyzja została podyktowana problemem z dostępnością boisk treningowych utrudniającym realizację procesu szkolenia Akademii Lechii Gdańsk.

Klub realizuje proces szkolenia w każdej kategorii wiekowej. Posiada również drużynę kobiet rywalizującą w III lidze. Warunki do trenowania i należytego rozwoju dla wszystkich tych grup są niewystarczające, jak choćby zbyt mała liczba boisk treningowych, ale przede wszystkim ich stan techniczny. Brak wystarczającej infrastruktury treningowej oraz noclegowej, nie przekłada się na korzystną realizację procesu szkolenia.

W dłuższej perspektywie klub chce w największym stopniu skupić się na rozwoju młodych zawodników i im w największym stopniu umożliwić dostęp do najlepszego zaplecza treningowego. Dzięki temu polepszą się możliwości ich rozwoju sportowego.

Akademia Lechii będzie prowadziła szkolenie do kategorii U19. Najbardziej perspektywiczni i rozwojowi młodzi piłkarze będą wprowadzani do pierwszego zespołu, co miało już miejsce choćby w przypadku takich zawodników, jak Kacper Urbański, Karol Fila, Mateusz Żukowski czy Jakub Kałuziński. Zawodnicy będą też wypożyczani do drużyn szczebla centralnego I i II ligi, gdzie z perspektywy ich rozwoju sportowego, będzie to bardziej korzystne, niż występy na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Klub Sportowy Lechia Gdańsk S.A. informuje jednocześnie, że ta decyzja może zostać w przyszłości zmieniona. Będzie to jednak możliwe wtedy, kiedy infrastruktura treningowa będzie to umożliwiała.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi