#WRACAMY #WEAREBACK

Drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Licheniu

W ubiegły weekend 16-17 października drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk wzięła udział w międzynarodowym turnieju Proturnieje Cup 2021, który rozgrywany był w Licheniu.

Drużyny podzielono na trzy grupy po cztery zespoły, z których po dwa awansowały do grupy złotej, pozostałe walczyły w grupie srebrnej. Pierwszego dnia nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony wygrywając dwa mecze i remisując z zespołem Djurgardens Sztokholm co dało awans do grupy złotej z pierwszego miejsca. Grupa finałowa była bardzo wyrównana, o końcowym rezultacie często decydowała pierwsza strzelona bramka. Ostatecznie nasza drużyna zajęła szóste miejsce w turnieju, na pewno pozostaje swego rodzaju niedosyt. Z drugiej strony na tym etapie ważna jest radość z gry, a nie sam wynik. Celem pozostaje jak najlepsze wyszkolenie młodych piłkarzy.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Odra Opole
  2. Arka Gdynia
  3. Djurgardens IF Sztokholm

O kilka słów komentarza poprosiliśmy trenera drużyny rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, Dawida Żmijewskiego:

– Poziom turnieju był bardzo wyrównany, każdy mógł wygrać z każdym. W niektórych sytuacjach zabrakło nam trochę szczęścia i konsekwencji w grze do końcowego gwizdka. Było to kolejne cenne doświadczenie dla naszych chłopaków co na pewno zaprocentuje w pomorskich rozgrywkach ligowych – podsumował trener Żmijewski.

Skład naszej drużyny: Julian Buczkowski, Oliwier Ligęza, Oskar Żakowiecki, Kacper Rogoz, Bartosz Hęcki, Rafał Rybka, Wiktor Szyca, Adam Galewski, Miłosz Zaborowski, Dominik Wera, Szymon Jasiński, Fabian Klim, Olaf Jakubowski, Dariusz Michalczewski / zawodnicy testowani: Antoni Gołębiewski (Juventus Academy Toruń), Maciej Szafrański (Sparta Gdańsk).

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi