#WRACAMY #WEAREBACK

Drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk: Wrócić do CLJ

– Cel zespołowy na najbliższy sezon jest jasny i sprecyzowany – to awans do Centralnej Ligi Juniorów (CLJ). Cele indywidualne to rozwój każdego zawodnika i dostarczenie graczy do pierwszego zespołu – mówi Grzegorz Grzegorczyk, trener zespołu U18 Akademii Lechii Gdańsk. 

Trener Grzegorczyk wraca do Akademii Lechii po krótkim rozstaniu. Widząc, jakie są plany rozwoju, jest pełen optymizmu.

– Lechia to marka i jestem pewien, że w najbliższym czasie będzie liczącą się piłkarską akademią w Polsce pod każdym kątem. Jestem z Lechią związany od dziecka,  grając w zespołach juniorskich. Następnie jako zawodnik miałem wkład w niesamowitą drogę Lechii od A klasy do Ekstraklasy. Jako trener pracowałem dla Biało-Zielonych barw łącznie przez 13 lat. Cieszę się, że mogę kontynuować projekt „Lechia Gdańsk” – wyjaśnia trener „Gregor”.

– W zbliżającym się sezonie, do którego już zaczęliśmy przygotowania, moim asystentem będzie Mateusz Bucholc, trenerem bramkarzy Piotr Opuszewicz, a Łukasz Rusinek wspierał w  przygotowaniu motorycznym. Chcemy rozwijać zawodnika w drużynie, a nie drużynę zawodników. Zdaję sobie sprawę, że poziom sportowy rozgrywek nie będzie najwyższy, dlatego będziemy szukać dodatkowego dobrego grania w sparingach, aby rozwijać zawodników w warunkach meczowych – podkreśla trener Grzegorczyk.

– Oczywiście wyniki nie są celem samym w sobie, nadrzędną wartością jest wychowanie naszych zawodników, by dołączyli do pierwszej drużyny, która jest wizytówką każdego klubu. W ostatnim czasie wielu naszych wychowanków trafiło do drużyny seniorów, tą drogą chcemy zmierzać i ją kontynuować. Miałem okazję pracować z wieloma zawodnikami, którzy zadebiutowali w Ekstraklasie (Kacper Urbański, Filip Koperski, Jakub Kałuziński, Mateusz Żukowski). Innych wypatrzyłem i miałem udział w ściągnięciu ich do Lechii (Bartosz Brylowski, Kacper Sezonienko). Oczywiście nie można zapominać o pozostałych trenerach, którzy mieli udział w piłkarskiej drodze wyżej wymienionych zawodników.

– Przed nami spore wyzwanie w budowaniu zespołu opartego o indywidualności. Rozgrywki zaczynają się 14 sierpnia. Jak mówiłem na początku – celem jest awans do CLJ. Będzie to swoista powtórka z przeszłości – już kiedyś wywalczyliśmy awans do CLJ U15 wraz z trenerem Łukaszem Gajowniczkiem oraz do CLJ U18 wraz z trenerami Markiem Zieńczukiem, Mateuszem Bąkiem i Arturem Kosznickim – podsumowuje Grzegorz Grzegorczyk, trener drużyny U18 Akademii Lechii Gdańsk.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi