#WRACAMY #WEAREBACK

Dwie odmienne połowy w Lubinie

W spotkaniu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobył Flavio Paixao, zaś drugie trafienie padło po samobójczym uderzeniu Ławniczaka.

Pierwsza połowa rozpoczęła się znakomicie dla Biało-Zielonych. W pierwszej dogodnej sytuacji Kacper Sezonienko zdecydował się na solową, przebojową akcję. Piłka po uderzeniu młodzieżowca odbiła się od Ławniczaka i wpadła do siatki gospodarzy. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy, jednak znakomicie w bramce Lechii spisywał się Dusan Kuciak. Słowacki bramkarz dwoił się i troił, aby zachować dziś czyste konto. W 33. minucie gdańszczanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Flavio Paixao, który mocnym strzałem zaskoczył Kacpra Bieszczada. Chwilę przed przerwą mogliśmy być świadkami trzeciego gola. Piłka uderzona zza szesnastki przez Rafała Pietrzaka obiła słupek Bieszczada. Do przerwy na dwubramkowym prowadzeniu lechiści.

Druga połowa meczu w wykonaniu lechistów nie należała do najlepszych. Podopieczni Tomasza Kaczmarka cofnęli się i wyczekiwali kontrataków, a zespół z Lubina konstruował swoje akcje w ataku pozycyjnym. W 68 minucie bramkę kontaktową efektownym uderzeniem zdobył Patryk Szysz. Ataki gospodarzy nie przestawały. W 82 minucie po zespołowej akcji podopiecznych Piotra Stokowca, Filip Starzyński zdecydował się na precyzyjne uderzenie zza pola karnego i wyrównał wynik meczu.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Lechiści zremisowali z Zagłębiem 2:2. Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają w przyszłą niedzielę. Rywalem gdańszczan będzie Stal Mielec.

KGHM Zagłębie Lubin 2:2 Lechia Gdańsk (0:2)

Szysz 68, Starzyński 82′ – 6′ Ławniczak (samobój), 32′ Flavio

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić (46, 15. Martin Doležal), 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna, 14. Jakub Żubrowski (71, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (90, 16. Adam Ratajczyk), 8. Łukasz Poręba, 9. Erik Daniel (71, 29. Cheikhou Dieng) – 17. Patryk Szysz.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 22. Joseph Ceesay (66, 4. Kristers Tobers), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 7. Maciej Gajos (82, 69. Jan Biegański), 6. Jarosław Kubicki, 99. İlkay Durmuş (82, 33. Marco Terrazzino), 28. Flávio Paixão – 79. Kacper Sezonienko (87, 76. Christian Clemens), 9. Łukasz Zwoliński (66, 20. Conrado).