Dwugłos trenerski po meczu Lechia – Górnik

 

Na konferencji po meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze obydwaj trenerzy podsumowali grę swoich zespołów oraz odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.

 

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk:

Podsumowanie:

To było pewne zwycięstwo Lechii po dobrym meczu. Ostatni tydzień pracowaliśmy z uśmiechami na twarzach, bo piłka jest grą, która ma cieszyć zawodników i przede wszystkim kibiców. Dzisiaj zagraliśmy z determinacją, tak jak ma grać Lechia – solidnie z tyłu, taktycznie zwarci i zdyscyplinowani, a z przodu z polotem i jakością. Bramki dzisiaj padały po indywidualnych akcjach ze skrzydeł będziemy tego pilnować, bo to jest to, co najlepsze w tej chwili możemy zaprezentować.

Dużo pracowaliśmy nad stroną mentalną w ostatnich dniach i cieszę się, że udało mi się dotrzeć do głów zawodników. Powiedziałem wcześniej, że jesteśmy dobrze przygotowani i te mecze to potwierdzają. Potrzebna nam była zmiana mentalna. Nie popadamy w hurraoptymizm. Przygotowujemy się do kolejnego meczu, tym bardziej, że będą absencje za kartki, nie wiemy jeszcze, jak groźne będą kontuzje po dzisiejszym meczu.

Jestem zadowolony, bo taką Lechię chcemy widzieć. Zagraliśmy mądrze i skutecznie, a mogliśmy strzelić jeszcze jedną bramkę. Od dzisiaj z uwagą i koncentracją przygotowujemy się do kolejnego meczu.

 

Pytania red. Jakuba Trecia z Przeglądu Sportowego:

  • Z czego jest Pan najbardziej zadowolony po tym spotkaniu?

Zadowolony jestem z drużyny, z tego, że odbudowałem drużynę jako całość. Zawodnicy trzymają się razem, widać poświęcenie, determinację, jedność. Każdy wykonuje swoje zadania, obrońcy bronią, napastnicy strzelają, zawodnicy ofensywni kreują sytuacje. Na to zwycięstwo zapracowała cała drużyna.

 

  • Na pochwały niewątpliwie zasłużył cały zespół, ale nie sposób nie dostrzec bardzo dobrego występu skrzydłowych – Saiefa i Ceesaya. Takiej gry Pan od nich wymaga? Czy Ceesay pokazuje na treningach, że to nie jest jego sufit?

Ostatnio powiedziałem, że więcej oczekuję od liderów i zawodników ofensywnych. Z tego jestem zadowolony, bo nasza ofensywa była konkretna, skuteczna i nie potrzebowaliśmy dużej liczby zawodników, żeby atakować i się odkrywać. Akcjami indywidualnymi stwarzaliśmy duże zagrożenie. Dobrze pracowała cała ofensywa z Flavio na czele, który najpierw pracuje jako kapitan dla drużyny, ale też strzelił bramkę. Pole do manewru w ofensywie jeszcze zwiększy też powrót Łukasza Zwolińskiego, z czego bardzo się cieszę.

 

 

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze:

Podsumowanie:

W piłce wygrywa i przegrywa zespół. Na to składają się pojedynki z piłką i bez piłki. Nie zwyciężaliśmy tych pojedynków. Dlatego nie potrafiliśmy zrobić przewagi, nie dostarczaliśmy piłki do zawodników ofensywnych i sytuacji było zbyt mało, aby myśleć o wywiezieniu 3 punktów z Gdańska.

 

Pytanie red. Macieja Kaufa z portalu Roosevelta81.pl:

  • W ostatnich meczach łatwo tracimy gole po indywidualnych błędach kolejnych obrońców. Czy to jakiś brak koncentracji?

 

Szukamy optymalnych rozwiązań i stąd następują zmiany. Liczymy, że ustabilizujemy zarówno linię obrony jak też pomocy w grze defensywnej. Musimy pracować nie tylko indywidualnie, ale przede wszystkim jako zespół. Musimy się wzajemnie wspierać, nawet gdy piłka przejdzie, poprzez asekurację i zamykanie pola. Dzisiaj to nie zawsze nam się udawało.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi