#WRACAMY #WEAREBACK

E-sportowe rozgrywki INEA 1 Liga Games ruszają już w styczniu!

Już 9 stycznia wystartują oficjalne rozgrywki 1 Ligi w grze EA SPORTS FC™ 24 – INEA 1 Liga Games. Pozwolą one wyłonić pięciu najlepszych reprezentantów klubów drugiego szczebla, którzy otrzymają szansę walki o mistrzostwo Polski z graczami PKO BP Ekstraklasa Games. Obie wirtualne ligi, prowadzone przez agencję eMinePro, tworzą tym samym spójny system wzorowany na rozgrywkach piłkarskich.

W e-sportowej rywalizacji 1 Ligi będą uczestniczyć wszystkie kluby biorące udział w zmaganiach drugiego szczebla rozgrywek. W styczniu osiemnastu graczy zmierzy się w czterech turniejach online rozgrywanych we wtorki i środy. Poniżej szczegółowy harmonogram:

  1. TURNIEJ: 9-10 stycznia (stream 10.01 – środa)
  2. TURNIEJ: 16-17 stycznia (stream 17.01 – środa)
  3.  TURNIEJ: 23-24 stycznia (stream 24.01 – środa)
  4. TURNIEJ: 30-31 stycznia (stream 31.01 – środa)

Po wtorkowej rywalizacji w trzech 6-osobowych grupach awans z każdej z nich uzyska trzech graczy. Zawodnicy z miejsc 1-2 zapewnią sobie bezpośrednią promocję do ćwierćfinałów, a ci, którzy uplasowali się na miejscu 3., powalczą między sobą w formule “każdy z każdym”.  Z tej rywalizacji powstanie mała tabela, która wyłoni pozostałych dwóch ćwierćfinalistów.

W środy o godzinie 18.00 dostępne będą transmisje online prowadzone na Facebooku 1 Ligi i jej klubów oraz na kanałach PZPNeFutbol na Twitchu, YouTube i Facebooku. Tego dnia toczyć się już będzie walka w fazie pucharowej z udziałem ośmiu graczy. Streamowane będą cztery mecze – jeden ćwierćfinał, dwa półfinały oraz finał.

Zwycięzca każdego turnieju zdobędzie 20 punktów do ogólnej klasyfikacji, która po zakończeniu rozgrywek wyłoni dwóch zawodników z awansem do kwietniowych finałów PKO BP Ekstraklasa Games. Trzech kolejnych o finały walczyć będzie jeszcze w barażach oficjalnych mistrzostw Polski. W przypadku równej liczby punktów gracze stoczą dodatkowy mecz decydujący o awansie. Poniżej pełna punktacja turniejów INEA 1 Liga Games:

ZWYCIĘZCA 20 pkt
DRUGIE MIEJSCE 13 pkt
TRZECIE MIEJSCE 10 pkt
CZWARTE MIEJSCE 9 pkt
ĆWIERĆFINAŁ 7 pkt
LUCKY LOSER 5 pkt
4. MIEJSCE W GRUPIE 4 pkt
5-6. MIEJSCE W GRUPIE 0 pkt

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest INEA – dostawca najchętniej polecanego Internetu w Polsce, a także usług telewizyjnych i telefonicznych. Wstępem do rozgrywek były zawody w formule offline, które odbyły się 6 grudnia w Łęcznej. Turniej ten skierowany był do uczestników mikołajkowej imprezy organizowanej przez klub Górnik Łęczna, a najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez INEA.

Wirtualne turnieje 1 Ligi organizowane są przy ścisłej współpracy z wydawcą gry EA SPORTS FC™ 24 oraz z PKO BP Ekstraklasa Games, tworząc tym samym wyjątkowy w skali Europy e-sportowy system rozgrywek piłkarskich. Oba projekty realizowane są w całości przez agencję interaktywną eMinePro, która przejęła obsługę wirtualnych lig dla dwóch organizacji prowadzących najwyższe szczeble rozgrywkowe w Polsce.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi