#EkstraPomoc dla Dominiki

W rundzie jesiennej trwającego sezonu rozpoczęła się druga edycja projektu #EkstraPomoc. W jego ramach cyklicznie – co miesiąc – jeden z klubów, występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybiera cel zbiórki charytatywnej, którą wspierają pozostałe zespoły. Tym razem akcję koordynuje Jagiellonia Białystok, który wspiera rehabilitację Dominiki Żółtko z Białegostoku.

Dominika urodziła się 03.01.2018 roku z zespołem Di George’a i ze złożoną wadą serca Tetralogią Fallota. Krótko po urodzeniu miała już pierwszą operację. Pomimo tego, że była podłączona do respiratora, rozwijała się prawidłowo. Rok po urodzeniu, przeszła korektę serduszka. Niestety, nie obyło się bez skutków ubocznych…

W okresie pooperacyjnym pojawiła się niewydolność krążenia. 18.12.2019 roku doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dominisia była reanimowana, podczas reanimacji doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu, w wyniku czego Dominika jest bezwładna i karmiona sondą.

Dominika potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu medycznego, który pomoże jej w odzyskaniu sił i powrotu do zdrowia.

„Los od dłuższego czasu nie jest łaskawy… Wiemy, co to znaczy utrata dziecka. W 2013 roku pochowaliśmy naszego ukochanego ośmioletniego synka Mateuszka. Nie wyobrażamy sobie przechodzić przez to jeszcze raz… Dominika ma jeszcze 17-letnią siostrę, która bardzo nas wspiera i dodaje nam sił. Z całych serc wierzymy, że córka odzyska siły, że będzie tak wesoła jak przed operacją. Najważniejsza jest szybka i intensywna rehabilitacja.” – mówią rodzice Dominiki.

Zachęcamy wszystkich do wpłat bezpośrednich oraz do licytacji koszulek meczowych Klubów.
Cały dochód z tej odsłony akcji wspomoże walkę o przyszłość.

Poniżej link do zrzutki – https://www.siepomaga.pl/dominika-zoltko

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi