#WRACAMY #WEAREBACK

#EkstraPomoc kluby Ekstraklasy łączą siły, by pomóc Michałowi Kozłowskiemu

W ramach projektu #EkstraPomoc, co miesiąc jeden z klubów w PKO Bank Polski Ekstraklasie wskazuje osobę potrzebującą, na rzecz której pozostałe zespoły jednoczą się. Tym razem przyszła kolej na nas, Niebiesko-Czerwonych. Udzielmy wspólnie wsparcia dla 33-letniego Michała, którego los nagle doświadczył ciężką chorobą.

W sporcie poza ambicjami, dyscypliną i ciężką pracą nie brakuje również wrażliwości na ludzkie problemy. W każdym miesiącu inny zespół wybiera cel zbiórki, a akcję wspierają pozostałe drużyny Ekstraklasy. Każda z nich przekazuje swoje klubowe koszulki na licytacje i nagłaśnia akcję w swoich kanałach. Podobną promocję w swoich social mediach i aplikacji mobilnej zapewnia PKO Bank Polski Ekstraklasa. Przyszedł czas na Piasta Gliwice, który postanowił wesprzeć Michała z Kędzierzyna-Koźla – człowieka, który przed laty został bohaterem, ratując życie drugiemu człowiekowi, dzisiaj sam potrzebuje pomocy. Nie mogliśmy zostać obojętni na jego los.

Michał to 33-letni fantastyczny chłopak, pomocny, pracowity. Jego marzeniem od zawsze była praca w transporcie drogowym, które spełniał – przedstawia swojego kuzyna Magda, która jest teraz jego najbliższą rodziną. Na początku stycznia Michał nagle i poważnie zachorował. Zdiagnozowano u niego ropne zapalenie opon mózgowych. Przez ponad miesiąc był w śpiączce farmakologicznej i w tym czasie przeszedł dwie operacje neurochirurgiczne z usunięciem części kosci czaszki.

Stan Michała był bardzo ciężki – nie dawano mu szans na przeżycie, ale zdarzył się cud i Michał przeżył. Później nie dawano nadziei, że obudzi się, ale stał się drugi cud i Michał otworzył oczy. Powiedziano rodzinie, że nie będzie z nim kontaktu i będą ogromne niedowłady, jednak ponownie zdarzył się cud i Michał widzi, słyszy oraz rozumie – dodała kuzynka Michała.

33-latek ma ogromną wolę walki o siebie, dokonuje kolejnych cudów, udowadniając, że niemożliwe nie istnieje.

Rodzina robi wszystko, co w jej mocy, aby Michał wrócił do pełnej sprawności i odzyskał dawnego siebie. Każdy najmniejszy gest wsparcia jest ogromnym wsparciem, ponieważ rodzice Michała są emerytami, mają I grupę inwalidzką i leczą się onkologicznie, ich środki finansowe są skromne. Michał wymaga długotrwałej intensywnej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej oraz dalszego kosztownego leczenia, niezbędna jest też obustronna rekonstrukcja czaszki.

Michał Kozłowski to człowiek o wielkim sercu. W 2014 roku wskoczył do Odry i uratował tonącą kobietę, a dwa lata później dwoje dzieci. Dziś sam potrzebuje pomocy.

Niechaj Dobro wraca do Michała i do Was. Dziękujemy z całego serca za wsparcie – mówią najbliżsi Michała Kozłowskiego.

Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną przekazane na operację wstawienia implantów kości czaszki oraz rehabilitację w specjalistycznym ośrodku.

 

Zachęcamy wszystkich do wpłat bezpośrednich: https://pomagam.pl/michalkoziol oraz do aktywnego licytowania koszulek meczowych klubów Ekstraklasy, których aukcje ruszą już wkrótce na grupie na Facebook’u: https://www.facebook.com/groups/369908811811722.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi