#WRACAMY #WEAREBACK

Energa sponsorem Lechii po raz piętnasty

Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon z rzędu będą grać z logiem Energi z Grupy ORLEN na koszulkach. Współpraca pomiędzy koncernem energetycznym z siedzibą w Gdańsku a klubem została przedłużona na sezon 2022/2023.

Energę z Lechią łączy wiele. To przede wszystkim konsekwentna współpraca, a także Pomorze, gdzie razem funkcjonujemy i od lat budujemy nasze relacje. Lechia to jedna z najsilniejszym sportowych marek regionu, którą wciąż wspieramy. W kolejnym sezonie piłkarze ponownie będą grać z logiem Energi na koszulkach, z czego bardzo się cieszymy. Piłka nożna to energia, a w przypadku naszej drużyny, niesamowita biało-zielona energia. Kibicujemy zawodnikom i życzymy sukcesów – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

Od 2007 roku Lechia Gdańsk współpracuje z Energą, która przez sześć sezonów była jej sponsorem głównym. W tym roku piłkarze Lechii Gdańsk ponownie będą grać z logiem Energi na koszulkach. Współpraca pomiędzy gdańskim koncernem energetycznym a klubem została właśnie przedłużona na sezon 2022/23.

Klub ma na swoim koncie wiele sukcesów – w 2019 r. drużyna sięgnęła po Puchar i Super Puchar Polski. To jednak nie wszystko. Lechia prowadzi nie tylko seniorskie drużyny męską i żeńską, ale także szkoli młodzież. Dlatego w ramach współpracy Energi z Grupy ORLEN i klubu zawiera się także wsparcie drużyn młodzieżowych Akademii Lechii Gdańsk, zrzeszających grupy wiekowe w zakresie rocznikowym (U6-U19). Akademia Lechii Gdańsk jest ważnym regionalnym ośrodkiem sportowej edukacji. W kilkunastu drużynach trenuje łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Cieszymy się, że Energa kontynuuje współpracę z naszym klubem. I Lechia i Energa to marki uznane nie tylko w Gdańsku i na Pomorzu, ale w całym kraju – mówi Paweł Żelem, prezes Zarządu Lechii Gdańsk. – Nasza współpraca jest przykładem długofalowego projektu. Przez wiele lat obdarzyliśmy się wzajemnym zaufaniem i wiemy jakie cele chcielibyśmy wspólnie osiągnąć. Mamy nadzieję, że zrealizujemy nasze sportowe zamierzenia, a Energa – nasz Sponsor Premium pozostanie z nami w kolejnych latach.

Obchodząca w ubiegłym roku 75-lecie Lechia ma bogatą sportową historię. To najbardziej znany piłkarski klub i jedna z najsilniejszych sportowych marek Pomorza. Ostatni sezon ekstraklasy Biało-Zieloni zakończyli na wysokim czwartym miejscu. Pozwoliło im to na start w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Pierwszy mecz kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy, z macedońską drużyną Akademiją Pandew wygrali wysoko 4:1 i mają szansę na występ w kolejnej rundzie pucharowych zmagań.

Energa z Grupy ORLEN jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność firmy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorstwom.

Koncern od lat uczestniczy w przestrzeni społecznej Pomorza promując sport, naukę, kulturę i ochronę środowiska. W samych programach sportowych i edukacyjnych prowadzonych przez Grupę co roku uczestniczy blisko 100 tys. dzieci i młodzieży.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi