#WRACAMY #WEAREBACK

Filip Koperski 2026

18-letni Filip Koperski, wychowanek Akademii Lechii Gdańsk, od początku tegorocznych rozgrywek w Ekstraklasie zyskał uznanie w oczach trenera Tomasza Kaczmarka. Dzisiaj zawodnik związał się z klubem nową umową, która obowiązuje do czerwca 2026 roku.

Choć Filip Koperski w ubiegłym sezonie zaliczył epizod na boiskach Ekstraklasy, to dopiero w bieżących rozgrywkach stał się ważnym zawodnikiem w zespole Tomasza Kaczmarka. Na kilka dni przed swoimi 18. urodzinami Filip zdobył debiutancką bramkę w zwycięskim starciu z Lechem Poznań.  Koperski nadal chce grać w Biało-Zielonych barwach, pomimo różnych zapytań o jego przyszłość.

– Bardzo się cieszę, że zostaję na dłużej w Lechii Gdańsk. Od najmłodszych lat trenuję pod skrzydłami trenerów jej Akademii. Jestem z Gdańska i bardzo dobrze się tutaj czuję. Perspektywa dalszego rozwoju w Lechii jest dla mnie spełnieniem marzeń i jestem przekonany, że to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Chcę tu zostać i walczyć z drużyną o jak najwyższe cele – powiedział Filip Koperski. – Lechia to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników. Mówię to z pełnym przekonaniem. Choć w ostatnim czasie było dużo różnych zapytań o moje plany na przyszłość, a mój dotychczasowy kontrakt z Lechią obowiązywał do lata 2023 roku, to nie brałem pod uwagę myśli o zmianie. Bardzo szybko porozumieliśmy się z Klubem. Lechia dała mi szansę i tutaj chcę się nadal rozwijać. Mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie z korzyścią dla obu stron – dodał młodzieżowiec.

Zadowolenia z przedłużenia kontraktu młodzieżowca Biało-Zielonych nie kryje szkoleniowiec Lechii:

– Jestem bardzo zadowolony, że Filip związał się z nami na następne lata. Jestem przekonany, że Lechia jest dla niego właściwym Klubem i miejscem, aby się rozwinąć. Uważam, że ten zawodnik ma duży potencjał sportowy i osobowość, aby właśnie tutaj robić kroki w swoim rozwoju. Cieszę się, że kontynuujemy naszą wspólną pracę – powiedział Tomasz Kaczmarek.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi