#WRACAMY #WEAREBACK

Fundacja Lechii Gdańsk ze świąteczną wizytą w Centrum „Emocja”

Przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia do Centrum „eMOCja” trafiły napoje i zabawki dla dzieci od Fundacji Lechii Gdańsk. Te świąteczne prezenty są tylko potwierdzeniem kontynuowanej nie tylko od święta wieloletniej współpracy z Fundacją Pomorze Dzieciom.

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia do Centrum „eMOCja” prowadzonego przez Fundację Pomorze Dzieciom za pośrednictwem Fundacji Lechii Gdańsk trafiły napoje oraz zabawki produkowane przez partnerów biznesowych Klubu – firmy Nata i Alexander.

 

Fakt stałej współpracy i świątecznej niespodzianki podsumowała Ewa Liegman, Prezes Zarządu Fundacji Pomorze Dzieciom: – Święta w hospicjum, to szczególny czas, ale dzięki Fundacji Lechii Gdańsk święta są przez cały rok, ponieważ 365 dni w roku, o każdej porze dnia i nocy możemy towarzyszyć nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom dzięki bezcennemu wsparciu i współpracy z Fundacją Lechii Gdańsk, która od wielu lat dokłada razem z nami życia do każdego dnia.

 

– Formalnie Fundacja Lechii Gdańsk działa od 2017 roku ale już wcześnie współpracowaliśmy z różnymi podmiotami. Jednym z nich jest Fundacja Pomorze Dzieciom, które prowadzi m.in. hospicjum dla dzieci. Dzisiaj oprócz pomocy materialnej przekazaliśmy również gadżety związane z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk, które zarząd Centrum „eMOCja” zdecydował się przekazać na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na finansowania działalności Centrum. Dla nas jednak najważniejsze jest to, że tak potrzebne mieszkańcom Pomorza miejsce może liczyć na nas jako na stałego partnera, a w okresie świątecznym tylko dodatkowo to potwierdziliśmy – podkreśliła Adriana Seget, Prezes Fundacji Pomorze Dzieciom i jednocześnie Przewodnicząca Rady Hospicjum Pomorze Dzieciom.

 

Aktualnie Hospicjum Fundacji Pomorze Dzieciom prowadzi akcję „12 500 aniołów”. Zapewniając kompleksową, specjalistyczną opiekę medyczną Hospicjum potrzebuje miesięcznie 100 tysięcy złotych, dlatego pojawił się pomysł, aby ułatwić pomaganie dla każdego. Każdego miesiąca 12 500 osób darując 8 złotych może pozwolić na zapewnienie specjalistycznej opieki medycznej.

 

Każdy kibic Lechii Gdańsk może wspomóc działalność Fundacji Lechii Gdańsk i Fundacji Pomorze Dzieciom. Pokazać lwie serce można m.in. wpłacając darowiznę na nr konta: 53 1090 1098 0000 0001 3368 4797. Oprócz darowizn i zbiórek pieniężnych Fundacja finansuje się poprzez prowadzoną działalność gospodarczą.

Więcej szczegółów na temat wsparcia dla Fundacji Pomorze Dzieciom można znaleźć bezpośrednio na jej stronie internetowej: Pomoc prywatna oraz Pomoc jako firma.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi