#WRACAMY #WEAREBACK

Henrik Castegren zawodnikiem Lechii

25 – letni stoper podpisał umowę z Lechią Gdańsk. Umowa szwedzkiego zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Henrik w poprzednich latach reprezentował zespół Norrköping. Drużyna na co dzień grająca w szwedzkiej ekstraklasie poprzedni sezon zakończyła na siódmej pozycji. Castegren dla Biało-Niebieskich rozegrał 81 meczów w „Allsvenksan” notując przy tym 3 trafienia oraz 4 asysty. Najczęściej grywał na pozycji środkowego obrońcy, lecz w poprzednim sezonie niejednokrotnie był wystawiany na boku defensywy.

W trakcie swojej przygody ze szwedzkim futbolem, obrońca reprezentował także barwy Degefors IF oraz IF Sylvia. Castegren ma na swoim koncie rozegrane także 3 mecze w ramach eliminacji do Ligi Europy. Od 1 stycznia 2022 roku zawodnik przebywał bez klubu po rozwiązaniu dotychczasowej umowy z  IFK Norrköping.

Jestem szczęśliwy, że jestem w Gdańsku i podejmuję nowe wyzwanie. W tym sezonie chcę rozegrać tyle spotkań, ile tylko będzie możliwe. Czekam na debiut, chcę już spotkać się z kibicami – powiedział Henrik Castegren po transferze do Lechii. – Chcę dawać drużynie dużo pewności w obronie. Swoją grą mogę pomóc w budowaniu i tworzeniu akcji od podstaw oraz zapewnić stabilność, gdy utrzymujemy się przy piłce.

– Ciężko pracuję i uważam, że dzięki temu wszystko można osiągnąć. Pracuje każdego dnia na to, aby się rozwijać i grać coraz lepiej – zakończył nowy defensor gdańszczan.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych, Tomasz Kaczmarek, nie kryje swojego zadowolenia.

Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten transfer. Od momentu, gdy opuścił nas Bartosz Kopacz, szukaliśmy zawodnika na tę pozycję. Myślę, że Henrik spełnia kryteria, które pozwalają mu być dla dobrym obrońcą. Dysponuje dobrą techniką, jest szybki, agresywnie broni. Teraz będzie potrzebował kilku tygodni na adaptację i przygotowanie do gry. Cieszę się, że jest z nami i będzie nam pomagał w następnych latach.

Henrik Castegren w Gdańsku będzie grał w koszulce z numerem 3.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi