#WRACAMY #WEAREBACK

Historia na remis

Historia ligowych starć pomiędzy Polonią Warszawa a Lechią Gdańsk jest niezwykle wyrównana. Na razie bilans spotkań rozkłada się minimalnie na korzyść Biało-Zielonych. Mamy nadzieję, że w niedzielę statystyka ta zostanie nieco poprawiona.

Po raz pierwszy los kojarzył Lechię z „Czarnymi Koszulami” w 1949 roku. W obu rundach gdańszczanie otrzymali surową lekcję od swoich rywali. Spotkania kończyły się wygranymi Polonii 3:0 i 5:1. Tu warto nadmienić, że lekcję tę Lechia wzięła sobie głęboko do serca. Taka porażka nigdy później się już nie przytrafiła. W sumie do 1978 roku Biało-Zieloni trafiali w ligowych rozgrywkach na stołecznych 12-krotnie.

Ich drogi skrzyżowały się ponownie dopiero po niemal 30 latach. W sezonie 2006/07 Stęskniona tej rywalizacji Lechia Gdańsk pokonała u siebie Polonię 2:0. Dwa lata później oba zespoły solidarnie awansowały do Ekstraklasy.

Konkludując – Lechia Gdańsk biła się o ligowe punkty z „Czarnymi Koszulami” 26 razy. Biało-Zieloni wygrywali 10-krotnie, zaznając przy tym 9 razy goryczy porażki i notując 7 remisów. Bilans bramek… Tym razem minimalnie na korzyść Polonii, która pakowała futbolówkę do gdańskiej siatki 31 razy. Lechia odwdzięczała się tym samym 29 razy.

MY WIERZYMY, że w niedzielę do 10 wygranych Lechiści dorzucą kolejną. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Konwiktorskiej w Warszawie zabrzmi w niedzielę o godzinie 12:40. Transmisja spotkania na platformie PPV.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi