23
kwi
2022

Historyczny wieczór w Gdańsku!

W meczu 30. kolejki Lechia pokonała Wartę Poznań 2:0. Obie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Flavio Paixao. Dla Portugalczyka był to znakomity wieczór! Gole numer 99, 100 oraz tysięczna bramka gdańszczan w Ekstraklasie.

Pierwszą połowę kapitalnie otworzyli Biało-Zieloni! Już w 5. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Ilkay Durmus zgrał piłkę do Flavio, który przyjął futbolówkę i oddał bardzo precyzyjny strzał tuż pod poprzeczkę. W 16. minucie faulowany w polu karnym został Bass Diabate. Arbiter po konsultacji z wozem VAR wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł nie kto inny, jak kapitan Biało-Zielonych i podwyższył wynik meczu, zarazem zdobywając swojego gola nr 100 w Ekstraklasie! Wspaniała chwila na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku! 4 minuty później byliśmy bliscy kolejnego trafienia dla Lechii. W koronkową akcję zaangażowani byli wszyscy ofensywni piłkarze zespołu z Pomorza. Ostatecznie piłka trafiła do Diabate, którego strzał w znakomitym stylu obronił Jędrzej Grobelny. Końcówka pierwszej połowy to głęboka defensywa Lechii i liczne ataki Warty, lecz na posterunku był Dusan Kuciak oraz defensywa. Do przerwy mieliśmy dwubramkowe prowadzenie lechistów.

Tempo drugiej połowy było zdecydowanie spokojniejsze. Lechiści doprowadzali do ataków gości, jednak żadna z sytuacji nie była aż tak groźna. Wśród podopiecznych Tomasza Kaczmarka najaktywniejszymi piłkarzami byli Ilkay Durmus oraz Sezonienko, który minimalnie chybił. Ostatecznie to zawodnicy Lechii obronili twierdzę Gdańsk i są na dobrej drodze, aby zagrać w eliminacjach do europejskich pucharów.

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 2:0 (2:0)

Flavio 5′, 17′

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 7. Maciej Gajos, 6. Jarosław Kubicki (83, 69. Jan Biegański), 88. Jakub Kałuziński (63, 8. Egzon Kryeziu), 99. İlkay Durmuş (83, 20. Conrado) – 28. Flávio Paixão (89, 76. Christian Clemens), 10. Bassekou Diabaté (63, 79. Kacper Sezonienko).

Warta: 33. Jędrzej Grobelny – 2. Jan Grzesik, 6. Łukasz Trałka, 21. Mateusz Kupczak, 28. Aleksandr Pawłowiec, 22. Konrad Matuszewski (76, 3. Jakub Kiełb) – 7. Frank Castañeda (76, 11. Michał Jakóbowski), 15. Michał Kopczyński, 16. Miguel Luís (83, 23. Mikołaj Rakowski), 77. Jayson Papeau (58, 18. Daniel Szelągowski) – 99. Adam Zreľák (58, 10. Milan Corryn).