#WRACAMY #WEAREBACK

Intensywny tydzień Biało-Zielonych

Wczoraj Biało – Zieloni rozpoczęli 3. tydzień przygotowań do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Nadchodzące dni zapowiadają się intensywnie, bo podopieczni Piotra Stokowca rozegrają dwie gry kontrolne: we wtorek Lechia zmierzy się z Olimpią Grudziądz, a w piątek z Wisłą Płock.

Dzisiejsze starcie z Olimpią będzie drugim sparingiem, jaki przyjdzie rozegrać naszej drużynie w ramach obecnego okresu przygotowawczego. Pierwszy tegoroczny sparing został rozegrany w miniony piątek (15.01), kiedy to Lechia zmierzyła się Sokołem Ostróda. Od początku meczu Lechiści mieli dużą przewagę, czego efektem było szybkie otwarcie wyniku. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao, który pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejne bramki dla gdańszczan zdobywali Kenny Saief oraz Jakub Arak. Ten pojedynek wygraliśmy 3:0 a sztab szkoleniowy miał okazję sprawdzić praktycznie wszystkich zdrowych zawodników.

 

Teraz przyszła pora na grę kontrolną z Olimpią Grudziądz, z którą niedawno mierzyliśmy się w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Biało-Zieloni wygrali tamto spotkanie 1:0, a bramkę na wagę awansu zdobył Łukasz Zwoliński. Od tego czasu doszło w Grudziądzu do poważnych zmian. Nowym trenerem Olimpii został Zbigniew Smółka, po tym jak ze stanowiskiem pożegnał się Paweł Cretti. Rundę jesienną II ligi zespół z Grudziądza skończył na przedostatnim 18. miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 13 oczek. Dla Olimpii, podobnie jak dla Lechii, wtorkowy sparing będzie drugim meczem kontrolnym w ostatnich dniach. W minioną sobotę zespół Zbigniewa Smółki uległ na własnym boisku Raduni Stężyca 1:2. W dzisiejszym spotkaniu będzie już mógł wystąpić ostatni nabytek Lechii Szwed Joseph Ceesay. Decyzję o jego występie sztab szkoleniowy podejmie w dniu neczu.

 

Sparing Lechia Gdańsk – Olimpia Grudziądz zostanie rozegrany we wtorek, 19 stycznia o godzinie 12:30, na stadionie Ogniwa Sopot. Ze względu na panujące obostrzenia mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

 

Ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy będzie sparing z Wisłą Płock (22.01).

 

Kalendarium gier kontrolnych Lechii Gdańsk:

15.01 Lechia Gdańsk vs Sokół Ostróda (3:0)

19.01 Lechia Gdańsk vs Olimpia Grudziądz

22.01 Lechia Gdańsk vs Wisła Płock

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi