#WRACAMY #WEAREBACK

Jan Biegański wypożyczony do GKS-u Tychy

19-letni środkowy pomocnik Lechii Gdańsk, Jan Biegański, został wypożyczony na najbliższy sezon rozgrywkowy do I-ligowego GKS-u Tychy.

Jan Biegański dołączył do Biało-Zielonych w styczniu 2021 roku na zasadzie wolnego transferu. Przez ten czas wystąpił w 29. meczach PKO BP Ekstraklasy, gdzie zaliczył dwie asysty. Oprócz występów ligowych zagrał w dwóch meczach Pucharu Polski oraz w jednym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Po prawie dwóch latach Jan Biegański powraca w rodzinne strony, do GKS-u Tychy. To właśnie w tym klubie od 2015 roku pokonywał kolejne szczeble juniorskie. W I zespole zadebiutował w sezonie 2017/2018. Został też najmłodszym kapitanem w historii klubu.

– Janek to młody chłopak, który przede wszystkim potrzebuje grania. Na pozycji nr 6 jest bardzo duża konkurencja w naszej drużynie. Na rok wróci do dobrze znanego sobie klubu, do swojego środowiska. Miał u nas bardzo dobry start i zagrał kilka świetnych meczów. Później przegrał nieco rywalizację i tych minut dostawał mniej, a dla niego kluczowe jest granie. Trafiając z powrotem do klubu, z którego wyszedł, na pewno ten rok zrobi mu dobrze i posłuży na przyszłość. Będziemy mu się bacznie przyglądać, aby już w następnym sezonie móc w pełni korzystać z jego umiejętności – powiedział Koordynator ds. Planowania Kadr Lechii Gdańsk – Sławomir Wojciechowski. 

Jan Biegański zostanie wypożyczony do GKS-u Tychy do końca sezonu 2022/23.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi