#WRACAMY #WEAREBACK

Klątwa Cracovii trwa [RELACJA]

W meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia uległa Cracovii 0:3. Bramki dla zespołu gości zdobywali Rafael Lopes, Michal Siplak oraz Sergiu Hanca.

To nie był udany wieczór dla Biało-Zielonych. Pierwszy celny strzał Cracovii miał miejsce w 7 minucie, kiedy to napastnik Cracovii oddał strzał z naszego pola karnego. Dusan Kuciak odbił piłkę przed siebie, ale ta spadła pod nogi Michała Nalepy, który zażegnał niebezpieczeństwo. W 22 minucie to nasza drużyna popisała się składną akcją. Po szybkiej wymianie podań między naszymi zawodnikami, piłka znalazła się pod nogami Conrado. Oddał strzał, jednak był on mocno niecelny. Pięć minut później, do piłki dopadł Rafał Pietrzak, który zszedł z piłką do środka, a następnie oddał strzał. Bramkarz Cracovii zdołał jednak sięgnąć piłki i wybić ją na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy, Pelle Van Amersfoort próbował zdobyć bramkę strzałem z prawej strony, jednak był on zbyt słaby, aby zaskoczyć Dusana Kuciaka.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla drużyny gości. Po zamieszaniu w naszym polu karnym, piłka trafiła pod nogi Rafaela Lopesa, który umieścił ją w bramce Dusana Kuciaka. W 69 minucie było już 0-2. Piłkę na 5 metrze otrzymał Michal Siplak, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie drużyny Michała Probierza. W drugiej połowie, Lechia nie była w stanie stworzyć sobie zbyt wielu sytuacji. Próbowali Haydary i Tobers, jednak ich strzały nie były na tyle dobre, aby zagrozić bramce strzeżonej przez Lukasa Hrosso. W doliczonym czasie gry, arbiter podyktował rzut karny dla Cracovii. Jedenastkę na gola zamienił Sergiu Hanca, który ustalił końcowy wynik spotkania.

Lechia Gdańsk 0:3 Cracovia

Bramki: Rafael Lopes 48, Michal Sipľak 70, Sergiu Hanca 90 (k)

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak – 11. Jaroslav Mihalík (69, 28. Flávio Paixão), 2. Kristers Tobers, 9. Patryk Lipski, 6. Jarosław Kubicki, 20. Conrado (55, 8. Omran Haydary) – 17. Zé Gomes (55, 24. Łukasz Zwoliński).

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo – 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 3. Michal Sipľak (74, 11. Mateusz Wdowiak) – 14. Ivan Fiolić (87, 8. Milan Dimun), 6. Sylwester Lusiusz (46, 33. Kamil Pestka), 22. Florian Loshaj, 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca – 21. Rafael Lopes.

żółte kartki: Fila, Pietrzak – Sipľak, Helik.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).