#WRACAMY #WEAREBACK

Kobieca drużyna Lechii Gdańsk zwycięża po bramce w samej końcówce!

Kobieca drużyna Lechii Gdańsk zwycięża po bramce w samej końcówce!

Gola na wagę trzech punktów zdobyła kapitan Lidia Zakrzewskiej. To właśnie jej bramka zdecydowała o wygranej Lechii 1-0 z GOSRiT w Luzinie.

To był twardy bój o ligowe punkty, ostatecznie zwycięski dla Lechii Gdańsk. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę na wagę trzech punktów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyła nasza kapitan, Lidia Zakrzewska. Zwycięstwo tym bardziej istotne, że przecież w tygodniu Lechia uległa 1-5 Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. W zgodnej opinii obserwatorów ten wynik nie był do końca sprawiedliwy dla naszej drużyny i nie oddawał przebiegu wydarzeń boiskowych.

Po przegranym finale, trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk, Robert Bandrowski mówił, m.in.: – Głowy do góry i walczymy dalej. Patrząc na nasze postępy w grze, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

I tak się stało. Z pucharowej porażki zostały wyciągnięte wnioski i bezcenne trzy punkty z Kaszub pojechały do Gdańska.

Robert Bandrowski cieszył się razem z zespołem:

– Wygrana w tym meczu była podwójnie ważna, bo dzięki niej cały czas zostajemy w czołówce i wciąż liczymy się w grze o awans. Bardzo mnie cieszy, że dziewczyny grały do końca, wierzyły że się uda strzelić bramkę. Nie mogliśmy kilka razy w świetnych sytuacjach postawić kropki nad „i”, nasza przewaga była bezdyskusyjna. Nikt nie jest idealny i nasza drużyna już tak ma, że często nasze wyniki są dużo gorsze od gry. Dziś w końcu szczęście się do nas uśmiechnęło, a dobra gra i upór został nagrodzony. Brawo zespół! – podsumował trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk.

Dzięki tej wygranej drużyna Lechii przeskoczyła w tabeli zawodniczki z Luzina i z 12 punktami w sześciu meczach plasuje się na czwartym miejscu w 12-zespołowej tabeli III ligi grupy 2. Nasze zawodniczki mając jeden mecz rozegrany więcej tracą tylko punkt do liderek tabeli

GOSRiT Luzino – Lechia Gdańsk 0-1 (0-0)
0-1 – 89′ Zakrzewska

Lechia Gdańsk: Palacios – Marcinkowska, Zakrzewska, Sturmowska, Formella, Khuda, Baj, Rzeppka, Duda (46’ Głodowska), Kulla, Łapińska (46’ Wojciechowska).

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi