#WRACAMY #WEAREBACK

Kolejna edycja konkursu dla karnetowiczów zakończona! Sprawdź, czy jesteś na liście zwycięzców!

Kwietniowy konkurs dla osób posiadających aktywny karnet rozstrzygnięty. Nagrody rzeczowe w postaci 5 piłek oraz 5 koszulek z podpisami wszystkich zawodników naszego zespołu powędrują do kolejnych laureatów. Uczestnicy mierzyli się z następującym zadaniem konkursowym:

W całej historii Lechii Gdańsk, biało-zielonych barw broniło wiele Legend. Napisz, który z piłkarzy zasługuje na to miano najbardziej i dlaczego. Poniżej zwycięskie odpowiedzi:

Mateusz Bąk jest największą legendą Lechii na pozycji bramkarza, ponieważ jedynym bramkarzem, który przeszedł siedmioletnią drogę z A-klasy do Ekstraklasy z Lechią. Mimo konkurencji i zmiany trenerów, Bąk był regularnie występującym bramkarzem Lechii przez większość swojej kariery w klubie. Był uwielbiany przez kibiców, którzy walczyli o to, aby to on był pierwszym bramkarzem. W ciągu swojej kariery w Lechii rozegrał 244 mecze, a jego doświadczenie i umiejętności zdecydowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokich miejsc i awansów to wyższych lig przez Lechię. Mateusz Bąk był uznawany za przywódcę na boisku i często pełnił rolę kapitana drużyny, co świadczy o jego szacunku i autorytecie wśród kolegów z zespołu.

Adam

__________

Jako że należy do młodszej grupy kibiców osobiście nie pamiętam czasów kiedy Lechia zaczynała swoją przygodę od początku od A Klasy lecz mając zarys całej historii uważam że na wieki szacunek wśród Legend zasługuje obecny trener Bramkarzy Mateusz Bąk którego chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać pokazał ogromne szacunek do klubu nie odwracając się od Lechii gdy ta zaczynała od a klasy lecz sam został przyczynił się do szybkiego powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy 5 awansów w 9 lat to ogromny sukces do którego dołożył swoją “cegiełkę” dodatkowo pokazał że Lechię ma w sercu wracając do niej na Koniec kariery

Jacek

__________

Największą legendą jest Piotr Wiśniewski. To, że Lechię ma w sercu udowadniał przez 12 lat na boisku jak i poza nim. Bramka z Pogonią Szczecin w meczu pożegnalnym i łzy szczęścia pokazała wszystkim przywiązanie do barw klubowych.

Łukasz

__________

LECHIA GDAŃSK jak przystało na największy i najbardziej utytułowany klub na Pomorzu posiadał wiele talentów piłkarskich którzy zasłużyli na miano legendy. Najbardziej na ten tytuł zasłużył jednak Zdzisław Puszkarz zwany „DZIDKIEM”. Zadebiutował w barwach Lechii w wieku 18 lat i zagrał w ponad 300 meczach. Najlepsze lata swojej kariery spędził w II-ligowej wówczas Lechii choć miał oferty z klubów pierwszoligowych jednak wierność biało-zielonym barwom przedłożył ponad grę w I lidze, i reprezentacji, o którą się ocierał jako II-ligowiec. Jak nikt inny zasłużył na miano legendy dzięki swojej wierności i poświeceniu dla biało-zielnych barw. Zostało to docenione w 2017 roku, gdy na jednym z gdańskich bloków powstał mural na jego cześć. Niestety w tych czasach brakuje takich zawodników, którzy mają Lechię w sercu i są gotowi się poświęcić i walczyć o dobro Lechii….

Arkadiusz

__________

W całej historii Lechii Gdańsk, biało-zielonych barw broniło wiele Legend.  Na to miano zasługuje najbardziej Flavio Paixao. Jest on aktualnie najlepszym strzelcem w historii Lechii w Ekstraklasie, ma na koncie 84 bramki. Pobił tym ponad półwieczny rekord Bogdana Adamczyka.  Został również najskuteczniejszym obcokrajowcem w ekstraklasie. Kolejnym argumentem jest fakt, że Flavio przez wiele lat nosił opaskę kapitańską, którą stracił w sierpniu tamtego roku. Zatem uważam, że to właśnie Portugalczyk zasługuje na miano legendy Lechii.

Brak imienia

__________

Na miano legendy Lechii Gdańsk zasługuje Luka Vućko i jego bramka zdobyta na wyjeździe 1 maja 2011 roku w 97 minucie w meczu derbowym z Arką Gdynia. Każdy z szanujących się Lechistów pamięta bramkę chorwackiego obrońcy dającą wyrównanie na 2:2 (mimo, że do 89 minuty przegrywaliśmy 2:0) i komentarz „… i tu jest cicho” Pana Rafała Wolskiego oraz gest Luki Vućko, tzw. „Ucho od śledzia”. Chorwat uciszył stadion w Gdyni, a Arka pożegnała się z ekstraklasą. Za każdym razem, gdy oglądam tę bramkę to przechodzą mnie ciarki. Mimo, że Luka rozegrał tylko 33 mecze w biało zielonych barwach to stał się legendą i na zawsze zapisał się w pamięci kibiców Lechii Gdańsk.

Maciej

__________

Każde pokolenie Lechii ma swoją Legendę. Dla mojego wnuczka jest nim Flavio. Dla mnie Zdzisław PUSZKARZ – za kilkanaście lat gry w biało-zielonych barwach, za wierność barwom klubowym, za bycie skromnym człowiekiem.

Takich już nie ma. DZIDEK to Legenda Lechii na zawsze.

Mirosław

__________

Lechia Gdańsk miała wiele wybitnych legend, lecz na miano największej legendy ukochanego klubu jest Zdzisław Puszkarz. Był bardzo wybitnym piłkarzem czego przykładem może być występ w legendarnej kadrze Kazimierza Górskiego w towarzyskim spotkaniu z NRD gdzie mógł dzielić boisko z medalistami mistrzostw świata i w tym czasie występował na poziomie 2 ligi co może uzasadnić jak dobry był wtedy. W Lechii wystąpił ponad 300 razy i zawsze dawał z siebie 200% ponieważ kochał ten klub i był bardzo przywiązany. Gdy dostawał oferty transferu do Ekstraklasy to wolał jednak zostać nad morzem w swoim rodzinnym mieście więc można po takiej sytuacji zobaczyć jak bardzo był przywiązany do klubu.

Arkadiusz

__________

W tych najtrudniejszych od wielu lat chwilach dla kibiców Gdańskiej Lechii warto przypomnieć sobie rok 2001 i niesamowity rajd naszej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Udało się to tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu i determinacji pojedynczych jednostek. Taka wybitną, honorową i wierną Gdańskiej Lechii osobą był Mateusz Bąk! Większość sportowców otrzymuje miano “legend” za swoje wybitne osiągnięcia sportowe, które często niosą za sobą najlepszy czas dla drużyny. Ale nie sztuką jest być jak jest dobrze, sztuka jest być jak jest źle, a nawet bardzo źle. Mateusz Bąk nigdy nas nie zostawił, nigdy nie zostawił kibiców Gdańskiej Lechii, nigdy się nie poddał, nigdy w jego sercu nie zgasła wiara i miłość do naszego klubu. Dlatego jest on największą LEGENDĄ Lechii Gdańsk! Miejmy nadzieję, że te trudne czasy stworzą nowe legendy naszego klubu.

Mateusz Bączek!!!

Łukasz

__________

W całej historii klubu grało wielu zawodników, którzy dzięki swojej waleczności na boisku a także oddaniu Lechii Gdańsk zasługują na miano legendy tego klubu. Jednak zawodnikiem, który zasługuje na to najbardziej jest Flavio Paixão, który oprócz swojej długoletniej gry w Lechii, gdzie wielokrotnie pokazywał, że zależy mu na dobru całej drużyny, zapisał się w historii jako najlepszy strzelec Lechii Gdańsk i najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii naszej ekstraklasy. Flavio był zawsze w momentach, w których kibice i koledzy z drużyny potrzebowali go najbardziej i to on jest największą legendą Lechii Gdańsk.

Stanisław Brożek

__________

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym osobom! W sprawie odbioru nagrody odezwiemy się do Was w wiadomości mailowej.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi