Konferencja Lechii Gdańsk w Wiedniu / 20.07.2022

Przed czwartkowym meczem II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, szkoleniowiec Biało-Zielonych Tomasz Kaczmarek oraz David Stec spotkali się w Wiedniu z dziennikarzami. Obaj uczestnicy podkreślali zgodnie, że są w pełni gotowi na to, co przed nimi już jutro (21 lipca) o godzinie 19:00 na Allianz Stadionie.

Wiemy, że jutro przed nami pewne wyzwanie. Przyjechaliśmy tutaj z celem, aby zrobić dobry wynik. Przed nami druga kolejna runda i chcemy z dobrym wynikiem wrócić do Gdańska. Wiemy, że tutaj jest wysoka temperatura, bardzo dobra trawa do grania i bardzo dobra drużyna, ale jesteśmy na to wszystko przygotowani – mówił we wstępie trener Tomasz Kaczmarek.

O tym, co czeka piłkarzy Lechii w rywalizacji z Rapidem najlepiej mógł przedstawić urodzony w Wiedniu David Stec, który przez kilka sezonów gry w austriackiej Bundeslidze, miał okazję grać przeciwko drużynie Ferdinanda Feldhofera.

Rapid jest na pewno faworytem tego meczu, ale dla nas to nawet lepiej. Wielokrotnie już udawało nam się wygrywać w spotkaniach, w których nie byliśmy uznawani za faworytów. Ja sam również grałem z Rapidem w roli drużyny lepszej. Myślę, że uda nam się rozegrać jutro dobry mecz – wyjaśniał David Stec.

Rapid to uznana marka. Drużyna, która ma ogromne europejskie doświadczenie, jednak szkoleniowiec Biało-Zielonych jest przekonany, że pokonanie takiego rywala zależy przede wszystkim od postawy na boisku jego podopiecznych.

Wiemy, że musimy zagrać na swoim bardzo wysokim poziomie. Wtedy jesteśmy w stanie wygrać ten dwumecz. Nie trzeba cały czas powtarzać, że gramy z dobrą firmą, ale my na to bardzo długo czekaliśmy, jesteśmy zgraną drużyną, mamy doświadczenie, pewność siebie i wiemy, jak się takie mecze gra. Nie ma rzeczy, które mogą nas jutro zaskoczyć – tłumaczył trener Lechii Gdańsk.

 

II runda eliminacji Ligi Konferencji Europy

Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk

21.07.2022 r., godz. 19:00

Wiedeń, Allianz Stadion, Gerhard Hanappi Platz 1

Transmisja w Viaplay

 

Pełny zapis konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi