Konferencja po meczu: Lechia – Stal

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej po spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na Polsat Plus Arenie piłkarze Lechii pokonali Stal Mielec 3:2. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, w której trener Lechii skomentował dzisiejsze spotkanie.

– Mecz był niezwykle skomplikowany. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Mieliśmy dużo bramkowych sytuacji, w których nie raz brakło kilku centymetrów. Przeciwnik miał jedną jedyną sytuację w pierwszej połowie po naszym indywidualnym błędzie. W tym przypadku fantastycznie zareagował nasz obrońca, Michał Nalepa. Wiemy z własnego doświadczenia, że 2:0 to bardzo trudny wynik – powiedział Tomasz Kaczmarek.

– To nie jest tak, że my wychodzimy na drugą połowę i chcemy tylko go dowieźć. Nawet przez sekundę o czymś takim nie rozmawiamy w szatni. My po prostu chcemy wyjść i zagrać jeszcze lepszą drugą połowę, chcemy zagrać co najmniej na identycznym poziomie, chcemy strzelić więcej bramek. Solidnie weszliśmy w tę drugą część spotkania. Nagle sytuacja – bramka, wynik 2:1 i gra nie jest już pod pełną kontrolą. Były momenty, gdy mieliśmy możliwość zdobycia trzeciej bramki, a czasem brakowało nam energii i determinacji – kontynuował szkoleniowiec gdańszczan.

– Dzisiaj drużyna Stali Mielec zasłużyła na drugiego gola, bo była to ich co najmniej trzecia sytuacja bramkowa. Po tym golu na 2:2 jedyne co było w tym wszystkim dobrego to to, że mieliśmy jeszcze piętnaście minut gry. Wiedzieliśmy, że jesteśmy jeszcze w stanie zmienić wynik. Mamy jakość, mamy mentalność, w naszej drużynie jest dużo ambicji. Teraz, po 32. kolejkach mamy 56. punktów. Tego nam nikt nie podarował. Myślę, że jeszcze kilku punktów potrzebujemy, aby osiągnąć nasz cel. Końcówka na pewno była kontrowersyjna, ale myślę, że jak sytuacje są sprawdzane przez VAR przez 7 minut, to podjęta decyzja jest słuszna i prawidłowa – zakończył Tomasz Kaczmarek.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi