22
lip
2022

Konferencja po meczu Rapid – Lechia / 21.07.2022

Po remisowym spotkaniu na Allianz Stadionie trener Tomasz Kaczmarek spotkał się na pomeczowej konferencji z dziennikarzami. Jak zauważył szkoleniowiec Lechii, ogromna praca całego zespołu pozwoliła zrobić wynik, który w rewanżu otwiera przed Biało-Zielonymi szansę na awans do III rundy eliminacyjnej.

Wynik 0:0. Myślę, że to nie najgorszy wynik. W pierwszej połowie, może pomimo pierwszych kilku minut, mieliśmy większość pod własną kontrolą. Byliśmy zorganizowani dzisiaj troszeczkę niżej, bo wiedzieliśmy, że jak podejdzie się do rywali nieco wyżej, to lubią korzystać z długich piłek. Udało nam się im to zabrać. Na pewno szanse Flavio oraz kilka ataków, z których możemy zrobić więcej, m.in. Clemensa. Zabrakło tutaj nieco timingu, bo byłaby bardzo groźna akcja. W drugiej połowie, pod koniec, daliśmy się zepchnąć pod własną bramkę. Bardzo zespołowo to wybroniliśmy. Jeden moment szczęścia, kiedy Burgstaller nie trafia na pustą bramkę… – mówił o spotkaniu trener Kaczmarek.

Sztab szkoleniowy gdańskiego zespołu postanowił w tym meczu przed dwójką stoperów ustawić Kristersa Tobersa, który w roli defensywnego pomocnik grywał już kilkukrotnie w reprezentacji swojego kraju.

Pomysł miałem jeszcze przed okresem przygotowawczym, niestety Tobi był kontuzjowany. Nie mogliśmy tego sprawdzić. W niektórych trudnych meczach wyjazdowych poprzedniego sezonu, powinniśmy grać nieco inaczej – mniej naiwnie, może nieco ostrzej. Wtedy nie udało nam się tego wypróbować. Tobi zagrał latem 4 mecze w kadrze jako defensywny pomocnik. Uważam, że zagrał wszystkie bardzo dobrze. Ogromny szacunek za to, że był w stanie wykonać swoje zadanie w 100%, pomimo tego, że od początku meczu grał z żółtą kartką – mówił o postawie Łotysza szkoleniowiec Biało-Zielonych.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Rapidem Wiedeń odbędzie się 28 lipca o godzinie 19:45 na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Bilety do nabycia na bilety.lechia.pl.