23
paź
2021

Konferencja prasowa po meczu Lechia – Górnik

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej po meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze.

Jan Urban (trener Górnika):

Wydaje mi się, że to był super mecz do oglądania dla kibiców. Były okazje z jednej i drugiej strony. Bardzo dziwna pierwsza połowa, bo mogliśmy schodzić do przerwy z taką stratą, że byłoby po meczu, Lechia miała swoje okazje. W drugiej połowie to my mieliśmy lepsze szanse. Tak właśnie chcieliśmy grać przeciwko Lechii. W kilku sytuacjach straciliśmy piłkę i było bardzo niebezpiecznie. Jesteśmy zadowoleni, bo wywieźliśmy punkt z trudnego terenu

Tomasz Kaczmarek (trener Lechii):

Remis jest wynikiem pasującym do tego meczu. Pierwsze 25 minut były na dobrym poziomie, przeciwnik nie miał prawie niczego, był defensywnie ustawiony. Nasi rywale tak na nas reagują. W 1. minucie meczu mieliśmy fajny atak lewą stroną, później strzeliliśmy bramkę, następnie Sezonience nie udało się znaleźć Łukasza Zwolińskiego, a mogło być 2:0. Później straciliśmy rytm, nie reagowaliśmy tak dobrze, nie wiedzieliśmy, kiedy przyspieszyć grę. Przeciwnik zaczął wchodzić w naszą połowę, zmieniać strony. Ja przed meczem wiedziałem, że po stronie przeciwnika jest kilku dobrych zawodników. Szkoda, że puściliśmy taką łatwą bramkę. W drugiej połowie bardzo chcieliśmy grać piłką i atakiem pozycyjnym, choć jest tu dużo pracy. Nie czujemy momentów, kiedy mamy grać skrzydłem, podawać za linię. Nie wyglądaliśmy też świeżo na boisku, zabrakło nam trochę detali. W II połowie przeciwnik miał jedną dobrą kontrę i przy ich jakości taki moment może nastąpić. My kontrolowaliśmy ich kontry, w drugiej połowie za mało wykreowaliśmy i nie mieliśmy stuprocentowych szans. Były momenty przewag, w których wychodziliśmy 3 na 2 czy 4 na 3, ale brakowało timingu. Nie jestem do końca zaskoczony tym, że nie zagraliśmy na naszym najwyższym poziomie. Szanujemy ten punkt i mamy dużo materiału do pracy