19
wrz
2021

Konferencja prasowa po meczu Lechia – Piast

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej po spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 1:0.

Waldemar Fornalik (trener Piasta):

Mecz, który niekoniecznie musieliśmy przegrać. Lechia ma swoje atuty w formacjach ofensywnych i solidnie broni. My po problemach kadrowych w wielu fragmentach graliśmy jak równy z równym. Steczyk czy Torril mieli w pierwszej połowie akcje, po których mogli zdobywać bramki. Szybko straciliśmy gola po naszym błędzie i prawda jest taka, że jak się nie strzela bramki, trudno myśleć o zwycięstwie. Nie spuszczamy głów, mamy pomysł na to jak drużyna będzie funkcjonować, ale czekamy na to, aż będziemy mocniejsi kadrowo.

Tomasz Kaczmarek (trener Lechii):

Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa u siebie. Wszystkie spotkania w naszej lidze są wyrównane, a ja jestem zadowolony przede wszystkim z tego, jak graliśmy w wielu fazach tego meczu. Trzymaliśmy piłkę, graliśmy pod presją, łatwiej by było gdyby udało się szanse, jakie stworzyliśmy wykorzystać i strzelić na 2:0. Byłoby łatwiej, ale dzięki mentalności zespołu rywal nie miał żadnej szansy w drugiej połowie. Zrobiliśmy krok do przodu i chcemy grać u siebie z dużą odwagą i wiarą. Chcemy dominować w każdej fazie