#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja prasowa przed meczem Lechia Gdańsk vs FK Akademija Pandev

Na 24 godziny przed pierwszym meczem I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy na Stadionie Polsat Plus Areny odbyła się konferencja prasowa Lechii Gdańsk, a następnie Akademiji Pandev. Z pytaniami dziennikarzy zmierzyli się: Tomasz Kaczmarek, Flavio Paixao oraz Michał Nalepa, a także Gjorgje Stojchev i Kristijan Velinovski.

To są europejskie rozgrywki. Jeszcze nigdy nie przeszliśmy żadnej rundy europejskich pucharów. Z naszej strony koncentracja, ambicja i pokora nie mogą być na wyższym poziomie. Wiemy, że każdy najmniejszy błąd, każde potkniecie może skutkować odpadnięciem. Poświęciliśmy sporo czasu na przygotowanie się do tego meczu ze sztabem szkoleniowym. Oglądaliśmy przeciwnika i jeszcze będziemy to robić, ale koncentrujemy się na sobie, na naszej formie, na automatyzmach. Wiemy, jak ważny jest jutrzejszy dzień – powiedział na wstępie trener Tomasz Kaczmarek.

To nie będzie żaden spacer dla nas – mówił kapitan drużyny Flavio Paixao. – Tu wszystkie drużyny chcą walczyć o jak najlepszy wynik w Europie. Mamy doświadczenie z poprzednich meczów jak z Brondby. Szanujemy naszego przeciwnika, grają bardzo dobrze z kontrataku, mają solidnych piłkarzy. To jednak my musimy udowodnić na boisku, że jesteśmy lepsi – niezależnie od tego, w jakim klubie grasz. Jesteśmy gotowi na to, co nas czeka. Czekamy też na naszych kibiców.

Takie mecze zawsze są czymś wyjątkowym. Można to porównać do finałów jakichś rozgrywek czy pucharów. Wiemy, jak ważny jest to mecz, ale też solidnie się do tego przygotowywaliśmy. Nasz poziom koncentracji będzie na najwyższym poziomie. Wszystko, nad czym pracowaliśmy, musimy pokazać na boisku – kończył Michał Nalepa.

Przed pojawieniem się gości z Macedonii Północnej, odbył się trening otwarty Biało-Zielonych. Następnie w Sali Pucharowej swoje miejsca zajęli trener Gjorgje Stojchev oraz Kristijan Velinovski.

To dopiero drugi raz, kiedy gramy w europejskich rozgrywkach. To dla nas wielkie osiągnięcie. Jesteśmy małym krajem i możemy dzięki takim meczom się wypromować, a także naszą piłkę. Analizowaliśmy Lechię, mają mnóstwo jakości, wiele bardzo dobrych zawodników. W piłce jest wszystko możliwe i damy z siebie wszystko. Mamy młodą ekipę, wielu graczy poniżej 21 roku życia. Dla nich to również ogromna szansa na pokazanie się – powiedział trener macedońskiego zespołu.

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. Trenowaliśmy cały miesiąc, aby być gotowymi na mecz z Lechią. Jest to na pewno jedna z lepszych drużyn w Polsce, bardzo dobrze przygotowana fizycznie. Wierzę jednak, że to spotkanie pójdzie po naszej myśli – dodawał Kristijan Velinovski.

Mecz I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Lechia Gdańsk vs Akademija Pandev rozpocznie się w czwartek (7 lipca) o godzinie 20:15. Rewanż nastąpi tydzień później w Skopje o godzinie 17:00. Zwycięzca dwumeczu w drugiej fazie kwalifikacji zmierzy się z austriackim Rapidem Wiedeń.

Pełny zapis dzisiejszej konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi