#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja prasowa przed meczem Lechia Gdańsk – Warta Poznań / 02.09.2022

Po środowym spotkaniu z Lechem Poznań, przed piłkarzami Lechii Gdańsk kolejne wyzwanie ligowe. Już w sobotę (3 września) na Polsat Plus Arenę przyjedzie druga drużyna ze stolicy wielkopolskiego, czyli Warta. Przed tą rywalizacją trener zespołu Maciej Kalkowski wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odniósł się do obecnej sytuacji drużyny.

Oczywiście czuję się bardzo odpowiedzialny za obecną sytuację, która teraz jest. Byłem cały czas w sztabie i może nawet bardziej czuję się odpowiedzialny, bo jestem stąd i mocno mi to leży na sercu. Między meczami były zaledwie dwa dni i tutaj naprawdę niewiele można zmienić. Porozmawialiśmy sobie z chłopakami, ustaliliśmy pewne zasady, których oni się muszą trzymać. Wczoraj był trening, dzisiaj również potrenowaliśmy. Jutro rozruch, obiad i odprawa, a potem wychodzimy – mówił trener Kalkowski.

Biało-Zieloni zaliczyli wyjątkowo nieudany początek rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. W sześciu spotkaniach gdańszczanie zdobyli trzy punkty, jednak jak podkreślał Maciej Kalkowski, trzeba o tym zapomnieć i pokazać w najbliższym meczu, że cała przedsezonowa praca nie poszła na marne. Najlepszym antidotum jest oczywiście zwycięstwo z Wartą Poznań.

Temu zespołowi jest potrzebne zwycięstwo. Jest potrzebne jak tlen i my spróbujemy to zrobić. Bardzo długo się zastanawialiśmy, dlaczego tak to wygląda w sobotę, skoro od poniedziałku do piątku w naszej opinii wyglądało to dobrze. Czasem mieliśmy naprawdę duży ból głowy, kogo wybrać, kogo wpuścić na boisko, bo sygnały z boiska były takie, że nie widziałem tutaj żadnego problemu. Przychodziła sobota, blokada, coś złego się działo i wiadomo… 6 meczów, 3 punkty. Nie jest to dla nas sytuacja komfortowa. Nikt by na początku sezonu nie pomyślał, że coś takiego może się wydarzyć po meczu z Rapidem, bo ten zespół wyglądał naprawdę dobrze. Zaczęła się liga, coś się zepsuło i próbowaliśmy to naprawić. […] To już jednak było i myślę, że jutro jest mecz i ten zespół pokaże, że to jest ten moment, że po nich to nie spływa – wyjaśniał trener.

Pełny zapis konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi